reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB
Biznes |

ABB przejmuje bośniacką firmę

Najnowsza inwestycja ABB zwiększy możliwości w zakresie inżynierii oprogramowania i aplikacji opartych na sztucznej inteligencji, w tym uczenia maszynowego i wizji. Dzięki akwizycji ABB zyska nowe centrum badawczo-rozwojowe, które przyspieszy rozwój rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji w dywizji automatyki maszyn ABB (B&R), skoncentrowanej na branżach takich jak logistyka i produkcja.

ABB ogłosiło, że zgodziła się na przejęcie pakietu większościowego dostawcy usług programistycznych firmy Meshmind, aby rozszerzyć swoje możliwości badawczo-rozwojowe w zakresie sztucznej inteligencji, przemysłowego IoT i wizji maszynowej. Dzięki temu przejęciu ABB zintegruje talenty inżynierskie, sztuczną inteligencję i wiedzę z zakresu oprogramowania, tworząc nowe globalne centrum badawczo-rozwojowe w celu dalszego przyspieszenia rozwoju innowacyjnych rozwiązań automatyzacji w ramach dywizji Automatyki Maszyn (B&R).

"Robotyka i automatyzacja oparte na sztucznej inteligencji mają moc przekształcania branż, zapewniając firmom większą elastyczność i inteligencję w obliczu krytycznych globalnych trendów i wyzwań związanych z niedoborem pracowników" – powiedział Sami Atiya, prezes obszaru biznesowego robotyki i automatyki dyskretnej ABB. "Dzięki temu przejęciu jeszcze bardziej przyspieszymy rozwój naszego oprogramowania i rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, aby automatyzacja stała się bardziej elastyczna i dostępna, co pozwoli firmom każdej wielkości stać się bardziej prężnymi".

Dzięki integracji około 50 pracowników Meshmind rozszerzy współpracę z zespołami B&R ABB w zakresie szeregu projektów badawczo-rozwojowych, w tym systemów wizyjnych głębokiego uczenia, narzędzi inżynieryjnych opartych na sztucznej inteligencji oraz rozwoju aplikacji IoT. Biuro firmy w Sarajewie będzie służyć jako nowe globalne centrum B&R w zakresie sztucznej inteligencji i rozwoju oprogramowania. 

Szczegóły finansowe transakcji, która ma zostać zamknięta w pierwszym kwartale 2024 roku, nie zostały ujawnione.

Inwestycja zbiega się w czasie z niedawnym przejęciem przez ABB firmy Sevensense, wiodącego dostawcy technologii nawigacji wizyjnej 3D z wykorzystaniem sztucznej inteligencji dla autonomicznych robotów mobilnych (AMR). Wspólnie podkreślają one strategiczną koncentrację ABB i B&R na innowacyjnych rozwiązaniach w zakresie sztucznej inteligencji i oprogramowania, aby zapewnić klientom wartość dzięki najbardziej produktywnej i wydajnej technologii.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2