reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

10 mln euro dla inwestycji w Polsce

W październiku Evertiq pisał, że Maxcess, specjalista w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług do zautomatyzowanej obsługi sieci, przenosi swój główny europejski zakład produkcyjny do Łubowa w Wielkopolsce. Teraz Panattoni poinformowało, że uzyskało finansowanie na tę realizację. Kredytu w wysokości ok. 10 mln euro udzielił bank Santander.

Deweloper ruszył niedawno z budową głównego europejskiego zakładu produkcyjnego firmy Maxcess w Łubowie położonym nieopodal Gniezna. Przedsięwzięcie może być realizowane bez przeszkód dzięki kredytowi udzielonemu przez Santander w wysokości ok. 10 mln euro. 

Evertiq pisał, że w Łubowie powstanie najnowocześniejszy zakład produkcyjny amerykańskiej firmy, której korzenie sięgają 1939 roku, a europejska działalność 1955. W Polsce Maxcess zatrudnił pierwszego pracownika w 2006 roku, a niedługo potem utworzył dedykowany zakład produkcyjny. W 2020 roku firma zaczęła snuć poważne plany dotyczące ekspansji nad Wisłą oraz inwestycji w większy i bardziej nowoczesny obiekt.

Cóż, Amerykanie już realizują swoje plany, a dzięki nowemu obiektowi, operacje firmy zostaną scentralizowane pod jednym dachem, co zapewni strategiczną przewagę i usprawnienie procesów. W związku z inwestycją powstanie 350 nowych miejsc pracy. 

Nowy zakład Maxcessu będzie miał ok. 13 000 mkw powierzchni. Co istotne, możliwa będzie również rozbudowa obiektu w przyszłości. 

„Zlokalizowanie głównego europejskiego zakładu przez globalnego gracza w kraju to kolejny optymistyczny sygnał, że Polska może zyskać na zjawisku reindustrializacji Europy. Centralna lokalizacja, wykształcona kadra czy korzystne warunki prowadzenia biznesu przyciągają największych. Instytucje finansowe partycypują w aktualnych przemianach, między innymi finansując szyte na miarę zakłady produkcyjne od Panattoni. Dziękujemy bankowi Santander za zaufanie i wsparcie innowacyjnego projektu. Nowy zakład nie będzie bowiem ograniczać się do wytwarzania produktu, ale obejmie także m.in. działania z zakresu badań i rozwoju oraz opracowywania przez firmę Maxcess nowych produktów i usług” – powiedziała Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni, w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2