reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Amerykańska firma stawia na Polskę

Maxcess, specjalista w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług do zautomatyzowanej obsługi sieci, przenosi swój główny europejski zakład produkcyjny do Łubowa w Wielkopolsce. Zatrudnienie znajdzie w nim 350 osób. Inwestycja, której wykonawcą jest Panattoni, ma zakończyć się w 2024 roku.

W Łubowie powstanie zatem najnowocześniejszy zakład produkcyjny amerykańskiej firmy, której korzenie sięgają 1939 roku, a europejska działalność 1955. W Polsce Maxcess zatrudnił pierwszego pracownika w 2006 roku, a niedługo potem utworzył dedykowany zakład produkcyjny. W 2020 roku firma zaczęła snuć poważne plany dotyczące ekspansji nad Wisłą oraz inwestycji w większy i bardziej nowoczesny obiekt.

„Nowa lokalizacja w Łubowie doskonale wpisuje się w naszą wizję rozwoju i innowacji. Oferuje atrakcyjne i inteligentne środowisko, które zwiększy naszą zdolność do opracowywania nowych produktów i usług, jednocześnie korzystając z lepszych połączeń transportowych i nowoczesnej, wypełnionej światłem przestrzeni roboczej. Z Łubowem stajemy się liderem w opracowywaniu i produkcji najnowocześniejszych produktów technologicznych tak na rynek europejski, jak i światowy, co jest przykładem naszego globalnego wpływu a jednocześnie zaangażowania w lokalny rozwój” – mówi Alexander Haid, General Manager for Maxcess Europe.

Maxcess ekspansję w Polsce ocenia jako strategiczne posunięcie, które podkreśla zaangażowanie firmy w innowacje i rozwój. Budowa nowego obiektu ma zakończyć się wiosną 2024 roku, oficjalna inauguracja miałaby się odbyć w czerwcu. Zakład będzie mógł być w przyszłości rozbudowywany. 

Jak pisze firma, decyzja o relokacji została poparta trzema kluczowymi celami: ułatwieniem wzrostu rentowności, zwiększeniem konkurencyjności i dostępem do pojawiającej się puli wykwalifikowanych talentów. W nowym zakładzie ma w przyszłości pracować łącznie 350 pracowników - obecnie firma zatrudnia w Polsce 160 osób. 

Zakład w Łubowie będzie miał 13 000 metrów kwadratowych powierzchni. Zostanie specjalnie przystosowany, by mogła odbywać się w nim produkcja m.in. produktów dla linii przemysłowych. Maxcess tą inwestycją stawia również na dalszy rozwój technologiczny, unowocześnienie maszyn, sprzętu oraz oprogramowania.

„Po raz kolejny Panattoni BTS realizuje zakład, który staje się sercem dla całej europejskiej działalności światowego gracza. Strategiczny charakter inwestycji wymaga szczególnego podejścia, które stanowi motto naszego oddziału. Dlatego okazaliśmy się idealnym partnerem dla firmy Maxcess w ich relokacji i ekspansji. Istotnym aspektem szycia na miarę jest lokalizacja, która pozwoli na zachowanie dotychczasowego sprawdzonego i doświadczonego zespołu. Ten projekt ma wszystko, by okazać się ogromnym sukcesem” – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director w Panattoni.

Siedziba główna Maxcess znajduje się w Oakbrook w stanie Illinois. Firma posiada kilkanaście zakładów produkcyjnych i punktów sprzedaży oraz ponad 2 000 pracowników w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Ameryce Łacińskiej, Europie, Azji, Indiach, Chinach i Australii.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2