reklama
reklama
reklama
© Hanza
Przemysł elektroniczny |

HANZA finalizuje przejęcie Orbit One

HANZA AB sfinalizowała w czwartek, 4 stycznia, przejęcie Orbit One AB, jednego z wiodących w regionie skandynawskim producentów kontraktowych elektroniki i elektromechaniki z fabrykami w Szwecji i Polsce.

1 grudnia 2023 roku Evertiq poinformował o przejęciu przez HANZA firmy Orbit One. Transakcja była jednak zależna od zgód organów regulacyjnych, które zostały już uzyskane. W związku z tym transakcja została sfinalizowana, a HANZA weszła w posiadanie spółki.

Hanzą podaje w komunikacie prasowym, że roczny obrót Orbit One wynosi około 1,1 mld SEK, a zysk operacyjny (EBITA) około 70 mln SEK. Tym samym grupa HANZA osiąga pro forma roczną sprzedaż w wysokości około 5,2 mld SEK przy marży operacyjnej wynoszącej około 7,7%.

Cena zakupu 100% udziałów w Orbit One wyniosła wstępnie 367 mln SEK i została zapłacona 4 stycznia. Hanzą zaznacza jednak, że cena zakupu zależy od sprawozdania finansowego za listopad 2023 r., a ewentualna korekta kwoty zostanie dokonana po przyjęciu sprawozdania finansowego. Ponadto istnieje dodatkowa cena zakupu, która zostanie wypłacana tylko w przypadku poprawy zysków w 2024 r. w porównaniu z 2023 r. 

Przejęcie zostało sfinansowane z kredytów bankowych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2