reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Jabil
Przemysł elektroniczny |

Jabil finalizuje sprzedaż działu Mobility

Dostawca usług EMS, firma Jabil, zamknęła transakcję sprzedaży swojego działu Mobility firmie BYD Electronic (International) Company Limited w transakcji gotówkowej o wartości 2,2 mld USD.

Jabil ogłosił zbycie działu i podpisanie ostatecznej umowy dotyczącej transakcji we wrześniu 2023 roku.

"Cieszymy się z pomyślnego zamknięcia tej przełomowej transakcji i jestem przekonany, że jest to właściwy krok naprzód dla Jabil" – powiedział dyrektor generalny Kenny Wilson w komunikacie prasowym. "Wpływy netto pozwolą nam wzmocnić nasze działania ukierunkowane na akcjonariuszy, w tym odkup akcji własnych. Ponadto zapewni to możliwości dalszych inwestycji w kluczowych obszarach naszej działalności”.

Prognoza na drugi kwartał roku podatkowego 2024

W związku z zamknięciem transakcji wcześniej niż początkowo sądzono, Jabil przewiduje teraz, że środkowy punkt wcześniejszych prognoz dotyczących przychodów netto za drugi kwartał będzie niższy o około 400 mln USD. Firma wcześniej prognozowała, że przychody w drugim kwartale wyniosą od 7,0 mld USD do 7,6 mld USD, jednak w zaktualizowanej prognozie Jabil spodziewa się przychodów w wysokości od 6,6 mld USD do 7,2 mld USD.

"Cieszę się z zamknięcia transakcji i otrzymania wpływów netto przed terminem" – mówi dyrektor finansowy Mike Dastoor. "Wcześniejsze zamknięcie i otrzymanie środków umożliwi nam rozpoczęcie realizacji planów redukcji kosztów osieroconych i przeprowadzenie serii przyspieszonych wykupów w całym roku obrotowym 2024. W rezultacie spodziewamy się w pełni wykorzystać nasze obecne uprawnienia do odkupu w wysokości 2,5 mld USD w tym roku podatkowym. Działania te dają mi pewność, że będziemy w stanie zrównoważyć niższe przychody w II kwartale i zapewnić podstawowy zysk w roku obrotowym 2024 przekraczający 9 USD na akcję rozwodnioną".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1