reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Jabil
Przemysł elektroniczny |

Jabil zbywa dział Mobility za 2,2 mld USD

Dostawca usług EMS, firma Jabil, posuwa się naprzód z planami sprzedaży swojego biznesu Mobility. Firma zawarła ostateczną umowę zbycia działalności na rzecz BYD Electronic (BYDE) w transakcji gotówkowej o wartości 2,2 mld USD.

Zgodnie z umową, dział Mobility firmy Jabil, który produkuje komponenty do elektroniki użytkowej, zostanie przeniesiony do BYDE. Działalność ta zlokalizowana jest głównie w chińskich miastach Chengdu i Wuxi.

"Cieszymy się z osiągnięcia ostatecznego porozumienia z BYDE i jesteśmy przekonani, że ta transakcja jest właściwym krokiem naprzód dla firmy, naszych pracowników i klientów" – mówi CEO Jabila, Kenny Wilson, w komunikacie prasowym.

Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w ciągu pierwszych dwóch kwartałów bieżącego 2024 roku obrotowego Jabila. Podlega ona określonym warunkom zamknięcia, w tym wymaganym zgodom organów regulacyjnych.

"Po zamknięciu transakcji Jabil będzie dobrze przygotowany do wzmocnienia swoich ram kapitałowych skoncentrowanych na akcjonariuszach, w tym do zwiększonego wykupu akcji. Ponadto zapewni to możliwości dalszych inwestycji w pojazdy elektryczne, energię odnawialną, opiekę zdrowotną, centra danych w chmurze AI i inne rynki końcowe" – podsumowuje Wilson.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama