reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Corporation
Przemysł elektroniczny |

Greg Anderson na czele inwestycji Intela w Polsce

Mający 20-letnie doświadczenie w Intelu, Greg Anderson, stanie na czele powstającej w Miękini Semiconductor Integration and Testing Plant amerykańskiego giganta.

Pół roku temu, w czerwcu, Intel zaskoczył wszystkich, ogłaszając inwestycję w wysokości ok. 4,6 mld USD w zakład pod Wrocławiem — w Miękini. Rzeczywiście, to dzieje się naprawdę, a Evertiq niedawno nawet pisał o rozpoczętej już rekrutacji. Polski zakład zwiększy moce produkcyjne Intela i pomoże zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na zaawansowane półprzewodniki.

„Podczas swojej ponad 20-letniej kariery w firmie Intel, Greg zdobył rozległą wiedzę na temat procesów i standardów produkcyjnych. Ma udokumentowane doświadczenie w rozwijaniu i nadzorowaniu operacji montażowych i testowych w amerykańskich oddziałach firmy” – pisze o nowym CEO zakładu w Polsce Intel. „To właśnie doświadczenie i wiedza niezbędne do realizacji ambitnych celów Intela w zakresie produkcji półprzewodników sprawiają, że jest on idealną osobą do objęcia roli dyrektora generalnego zakładu, który jest jednym z kluczowych elementów budowy przez Intela wydajnego i zrównoważonego łańcucha dostaw półprzewodników w Europie, dodaje Intel.”

Greg Anderson dołączył do Intela w 2001 roku jako inżynier litografii. Następnie obejmował różne stanowiska kierownicze na drabinie inżynierskiej, zostając kolejno liderem grupy i kierownikiem zakładu. Przez lata był zaangażowany w niezliczone rozbudowy i renowacje obiektów, a ostatnio uruchomił pierwszą zaawansowaną fabrykę opakowań na dużą skalę. 

„Cieszę się, że będę mógł blisko współpracować z osobami bezpośrednio zaangażowanymi w budowę nowego zakładu, z obecnym zespołem Intela w Gdańsku oraz z lokalną społecznością” – mówił Greg Anderson cytowany przez Invest in Wrocław. „Pierwszym wyzwaniem będzie upewnienie się, że Intel jest w pełni zintegrowany z lokalną społecznością i stał się jej szanowanym i cenionym członkiem – to mój główny cel. Gdy to osiągniemy, będzie łatwiej. W końcu zarządzanie fabryką to nie tylko sam proces produkcji – "wafle wchodzą, a gotowe produkty wychodzą”."

Greg Anderson zaznacza, że Intel zawsze podejmuje się pewnych określonych działań przy swoich inwestycjach, chodzi tu o m.in. o wolontariat, docieranie do społeczności, wspieranie edukacji i upewnianie się, że firma wnosi do społeczności więcej niż bierze.

„Inwestycja Intela w Polsce, w połączeniu z istniejącym zakładem produkcji wafli krzemowych w Irlandii i drugim planowanym zakładem produkcji wafli krzemowych w Magdeburgu w Niemczech, pomoże stworzyć pierwszy tego typu w Europie, kompleksowy i najbardziej zaawansowany technologicznie łańcuch dostaw do produkcji chipów półprzewodnikowych. Będzie również katalizatorem dodatkowych inwestycji w ekosystem i innowacje w Polsce i całej Unii Europejskiej” — mówił dalej Anderson. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama