reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© hanon
Przemysł elektroniczny |

Ekspansja koreańskiego Hanon Systems na Węgrzech

Wiodący koreański dostawca rozwiązań termicznych dla branży motoryzacyjnej, Hanon Systems, zainwestuje 117 milionów euro w rozwój trzech swoich zakładów na Węgrzech, zlokalizowanych w miejscowościach Székesfehérvár, Pécs i Rétság. Przedsięwzięcie przyniesie łączynie 250 nowych miejsc pracy i zakrojony na szeroką skalę program szkoleniowy.

Evertiq opublikował niedawno artykuł o tym, czy Węgry nie stają się głównym konkurentem Polski pod względem atrakcyjności dla inwestorów z branży elektronicznej. Cóż, rok się jeszcze nie skończył, a koreański Hanon Systems ogłosił tam swoją ekspansję.

Hanon Systems Hungary Kft. zwiększy moce produkcyjne części termicznych do pojazdów elektrycznych i przekształci swoją działalność w Székesfehérvár poprzez integrację technologii cyfrowych z procesami produkcyjnymi i przemysłowymi. 

Moce produkcyjne zostaną również zwiększone w zakładzie w Peczu zostaną zwiększone, by oddział mógł wesprzeć działalność firmy w segmencie EV.

Równocześnie Hanon Systems Auto Parts Hungary Kft. też zwiększy swoje moce produkcyjne odlewni aluminium w Rétságu, która obsługuje przecież dwa pozostałe węgierskie zakłady firmy. 

Łącznie koreański inwestor zainwestuje 117 mln euro i utworzy 250 nowych miejsc pracy. HIPA zaznacza, że firma również uruchomienie kompleksowego programu szkoleniowego w zakresie rozwoju kompetencji i umiejętności o wartości 132 tys. euro.

Hanon Systems działa na Węgrzech od ponad 30 lat.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2