reklama
reklama
reklama
reklama
© KPT
Przemysł elektroniczny |

Fideltronik inwestuje w Krakowie

Jakub Kurek z M jak Małopolska pisze, że we wschodniej części Krakowa powstanie oddział największego polskiego producenta podzespołów elektronicznych – firmy Fideltronik. Na powierzchni 4,3 hektarów na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Branice” powstanie nowy zakład produkcyjny największego polskiego dostawcy usług EMS.

„Zaawansowane technologicznie polskie firmy o światowym zasięgu trafnie wpisują się profil Parku Naukowo-Technologicznego „Branice”, tworzonego jako forma inkubatora najnowszych technologii tak w zakresie produktu jak i procesu produkcji” – mówił Jerzy Muzyk, zastępcza prezydenta Krakowa, cytowany przez portal M jak Małopolska.

Fiedeltronik zainwestuje w Nowej Hucie w Smart Factory, która pozwoli firmie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, a także pomoże zredukować koszty i skrócić czas wprowadzania produktów na rynek.

„Fideltronik, jako firma z listy TOP50 największych firm EMS na świecie, realizuje zamówienia dla wiodących producentów elektroniki, takich jak ABB, Philips, Bosch i Ascom. Specjalizuje się w zaawansowanych systemach testujących, automatyzacji procesów przemysłowych, projektowaniu elektroniki oraz wysokopoziomowego oprogramowania. Od kilku lat intensywnie pracujemy też nad innowacyjnymi projektami z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, Internetu rzeczy, automatyki i robotyki przemysłowej” – mówił Piotr Owczarek, prezes zarządu Fideltronik SA., cytowany przez portal M jak Małopolska.

Przypomnijmy, że dopiero w 2022 roku Fiedeltronik ogłosił inwestycję ponad 90 mln zł w Smart Factory w Suchej Beskidzkiej. Szczegóły krakowskiej inwestycji nie są na razie znane.

Fideltronik to polska spółka z Suchej Beskidzkiej z ponad 35 letnim stażem, która dziś zatrudnia 2 500 pracowników, w tym ponad 300 inżynierów, w pięciu oddziałach w Polsce – dwóch w Suchej Beskidzkiej, dwóch Krakowie i jednym w Gdańsku. Fideltronik dziś jest jedną z największych firm EMS na świecie i współpracuje m.in. z ABB, Philipsem, Boschem i Ascom.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1