reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© KPT
Przemysł elektroniczny |

Fideltronik Poland zainwestuje ponad 90 mln PLN

Fideltronik Poland zamierza zainwestować 90,64 mln PLN w nowoczesną fabrykę elektroniki w Suchej Beskidzkiej.

Pierwsza inwestycja w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w 2022 roku zrealizowana zostanie przez firmę Fideltronik Poland w Suchej Beskidzkiej. Przedsiębiorca deklaruje nakłady w wysokości 90.640.000,00 zł i utworzenie 25 nowych miejsc pracy.

Fideltronik to kontraktowy producent elektroniki należący do grona 50 największych światowych firm z branży EMS (Electronics Manufacturing Services). Firma od ponad 35 lat świadczy usługi dla producentów urządzeń elektronicznych z takich branż jak: przemysłowa, oświetleniowa, telekomunikacyjna, samochodowa czy medyczna. Fideltronik podkreśla, że nieustannie inwestuje w rozwój zakładów, stawiając na nowe technologie w procesach produkcyjnych, takie jak: sztuczna inteligencja, przemysłowy internet rzeczy, analityka chmurowa oraz digitalizacja procesów zarządzania, zgodnie z ideą przemysłu 4.0.

– Nowa inwestycja w Suchej Beskidzkiej, to dla nas możliwość zbudowania innowacyjnego zaplecza technologicznego, jakim będzie Fideltronik Smart Factory, gdzie przeważająca część procesów produkcyjnych zostanie zautomatyzowana i zrobotyzowana, z naciskiem na te aspekty, które w wielu fabrykach nadal wykonywane są ręcznie. Zakwalifikowanie nas do programu PSI, przyspieszyło naszą decyzję o inwestycji; dzięki przyznanej uldze podatkowej zyskaliśmy dodatkowe środki na realizację planów o budowie inteligentnej fabryki w Suchej Beskidzkiej – mówi Miłosław Dziula, wiceprezes i dyrektor finansowy Fideltronik.

Fideltronik Smart Factory to nowa przestrzeń produkcyjna o powierzchni 5 tys. m kw., która będzie zasilana energią elektryczną przy wsparciu instalacji solarnej o mocy 500 kWp. Dzięki niej, w Suchej Beskidzkiej powstanie kompleks produkcyjny o łącznej powierzchni 12 tys. m kw.

To także pierwsza decyzja o wsparciu wydana w Suchej Beskidzkiej. Budowany zakład to nie tylko strategiczne wsparcie rozwoju regionu, ale także nowe miejsca pracy – zatrudnienie znajdzie tu kilkadziesiąt osób. Zakończenie inwestycji planowane jest na 31 grudnia 2024 roku.

To druga inwestycja tej firmy realizowana we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym. W 2014 roku Fideltronik otrzymał zezwolenie na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej, w ramach którego rozwinął działalność i wprowadził nowoczesne linie produkcyjne.

Fideltronik jako pierwszy realizuje inwestycje w ramach nowych przepisów. Przedsiębiorca skorzysta z wyższej pomocy publicznej, która dla dużych firm wynosi 40%.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2023 17:29 V21.1.0-1
reklama
reklama