reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© onsemi
Przemysł elektroniczny |

onsemi kończy rozbudowę w Korei Południowej

Rozbudowana fabryka SiC firmy onsemi w Bucheon przy pełnych mocach produkcyjnych będzie w stanie wyprodukować ponad milion 200 mm wafli SiC rocznie.

Onsemi chce zwiększyć zdolności produkcyjne SiC. W tym celu firma twierdzi, że planuje zatrudnić do 1 000 lokalnych pracowników w ciągu najbliższych trzech lat. Nowi pracownicy mieliby zająć głównie stanowiska wysoce techniczne, a także duże zwiększenie zatrudnienia oznacza ponad 40% wzrost względem obecnie zatrudnionych 2 300 osób. 

Budowa nowej linii produkcyjnej SiC 150 mm/200 mm wraz z budynkiem z przeznaczeniem socjalnym i przyległym parkingiem rozpoczęła się w połowie 2022 roku i została zakończona we wrześniu 2023 roku. Firma podaje w komunikacie prasowym, że linia Bucheon SiC rozpoczyna produkcję wafli 150 mm, a w 2025 roku, po zakwalifikowaniu procesu SiC 200 mm, zostanie przekształcona na 200 mm.

"Fabryka wafli SiC 150 mm/200 mm w Bucheon ma kluczowe znaczenie dla dalszego sukcesu naszego w pełni zintegrowanego łańcucha dostaw SiC, umożliwiając nam wspieranie przyspieszenia elektryfikacji na całym świecie. Ostatnie pięć lat pokazało, do jakich niezwykłych osiągnięć zdolny jest nasz zespół w Bucheon i co możemy osiągnąć, współpracując z agencjami rządowymi na rzecz wspólnego celu, jakim jest bardziej zrównoważona przyszłość" – powiedział podczas otwarcia dyrektor generalny onsemi, Hassane El-Khoury.

Była to inauguracja kolejnego już w ciągu ostatnich dni obiektu onsemi – wcześniej amerykańska firma uroczyście otworzyła laboratorium testowania aplikacji w Pieszczanach na Słowacji


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2