reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ekoenergetyka
Przemysł elektroniczny |

Ekoenergetyka rozszerza współpracę z Orlenem

Ekoenergetyka-Service kontynuuje współpracę z Orlen Centrum Serwisowe nad rozwojem infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w kraju i za granicą. Na stacjach Orlenu działa już 129 stacji ładowania dostarczonych przez Ekoenergetykę, co jak podkreśla spółka z Zielonej Góry, stanowi ważny krok w ambitnych planach w obszarze elektromobilności dla obu firm.

Koncern przedstawił w marcu tego roku aktualizację swojej strategii – Orlen 2030, zapowiadając w niej stworzenie międzynarodowej sieci HUB-ów ładowania – budowę 10 tysięcy punktów ładowania do 2030 roku w Polsce, Niemczech i Czechach. 

Ekoenergetyka poinformowała w komunikacie prasowym o rozszerzeniu swojej współpracy z Orlen Centrum Serwisowe. Współpraca ma na celu rozwijanie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce i za granicą. Na ten moment na polskich stacjach Orlenu działa około 130 stacji szybkiego ładowania wyprodukowanych i dostarczonych przez Ekoenergetykę, co – jak wskazuje spółka – stanowi ponad 80% udziału w całej sieci ładowania grupy Orlen. Ekoenergetyka dostarczyła już również 55 stacji do Niemiec.

Na potrzeby strategii Orlen 2030 Ekoenergetyka dostarczyła pierwszą, ultraszybką stację ładowania, która już działa przy autostradzie A1 na stacji MOP Machnacz Południe. Spółka podkreśla, że stacja ładująca, o imponującej mocy 175 kW, stanowi przełom w dostępie do ładowania dla pojazdów elektrycznych, a dzięki niej kierowcy mogą naładować baterię swojego pojazdu – o pojemności powyżej 70 kWh – od 10 do 80 procent w zaledwie 20 minut.

"Ta współpraca to znakomity przykład synergii między dwoma liderami branży. Dzięki wspólnym projektom będziemy w stanie dostarczyć jeszcze więcej stacji ładowania dla klientów stacji ORLEN w Polsce, Czechach i Słowacji. To ogromny krok w stronę rozwoju niskoemisyjnych środków transportu w naszym kraju” – mówi Krzysztof Sitko, Dyrektor Operacyjny Ekoenergetyka Serwis, komunikacie prasowym.

Ekoenergetyka podkreśla, że dostarczone przez nią stacje ładowania podłączone są do sieci, a dzięki całodobowemu wsparciu z zaawansowanego centrum zdalnego monitoringu Ekoenergetyki-Service, blisko 60% zgłoszeń dotyczących nieprzewidzianych zdarzeń, obsługiwanych jest z centrum serwisowego w sposób zdalny. 

"Rozwijająca się współpraca to krok naprzód w naszych usługach serwisowych. Połączenie naszych doświadczeń i ekspertyzy dostarczanej przez Ekoenergetykę otwiera nowe możliwości w obszarze elektromobilności, co jest zgodne z naszą strategią rozwoju i z wartościami firmy” – mówi Sławomir Batko, Prezes Zarządu ORLEN Centrum Serwisowe, w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama