reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Orlen
Przemysł elektroniczny |

Orlen rozwinie sieć stacji ładowania

Polski koncern ogłosił w tym tygodniu aktualizację strategii Orlen 2030, której istotną częścią jest rozbudowa oferty produktów energetycznych. W związku z tym Orlen zapowiedział budowę 10 tysięcy ładowarek elektrycznych głównie w Polsce, Niemczech i Czechach.

Zaprezentowana strategia Grupy Orlen zakłada dynamiczny rozwój segmentu detalicznego, oparty o rozbudowę sieci sprzedaży i integrację oferty produktów energetycznych i gazowych. Zapowiedziano m.in., że do 2030 roku w Europie Środkowej pod logiem Orlenu powinno działać co najmniej 3,5 tys. stacji, a rozwój sieci zaplanowano głównie za granicą naszego kraju.

Największe przyspieszenie zakładane jest jednak w strategii w zakresie paliw alternatywnych. Orlen chce tym samym dostosować swoją ofertę do potrzeb rynku oraz swoich klientów. Zgodnie z tym zapowiedział budowę 10 tys. ładowarek elektrycznych głównie w Polsce, Niemczech i Czechach. Oznacza to ponad dziesięciokrotny wzrost w stosunku do założeń poczynionych dwa lata temu, przy okazji opracowywania strategii. 

Orlen zakłada, że do 2030 roku inwestycje Grupy mają wynieść ok. 320 mld zł. Niemal połowa tej kwoty, bo 40%, czyli 120 mld zł, ma zostać przeznaczona na tzw. zielone inwestycje, czyli energetykę wiatrową na morzu i lądzie, fotowoltaikę, biogaz, biopaliwa, elektromobilność, a także na „zielony” wodór. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama