reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Skeleton Technologies
Przemysł elektroniczny |

Skeleton pozyskuje 108 mln euro finansowania

Firma Skeleton Technologies zamknęła rundę finansowania, pozyskując 108 milionów euro. Wśród inwestorów założonej w estońskim Tartu firmy znaleźli się między innymi Siemens Financial Services (SFS) i Marubeni Corporation.

Firma twierdzi, że finansowanie przyspieszy rozwój produktów nowej generacji i sfinansuje ekspansję produkcyjną superkondensatorów oraz nowej technologii akumulatorów o dużej mocy – SuperBattery.

„Pozyskanie środków inwestycyjnych ze strony jednej z największych firm technologicznych w Europie jest dla Skeleton kamieniem milowym. Oprócz inwestycji SFS, Siemens jest również kluczowym partnerem, dostawcą i klientem. Ich doświadczenie w industrializacji i partnerstwach handlowych będzie napędzać nasz rozwój i umacniać naszą rolę w prowadzeniu transformacji energetycznej” – mówi dyrektor generalny i współzałożyciel Skeleton Technologies Taavi Madiberk w komunikacie prasowym.

Firmy nawiązały również współpracę w zakresie automatyzacji i cyfryzacji przyszłej fabryki Skeleton w Lipsku.

"Siemens od dawna jest związany z firmą Skeleton, z którą niedawno podpisał umowę o współpracy w zakresie cyfryzacji produkcji superkondensatorów za pomocą naszego systemu zarządzania operacjami produkcyjnymi. Cieszymy się, że możemy pogłębić to partnerstwo, inwestując w ich ekspansję i rozwój zaawansowanych technologii akumulatorowych" – mówi Steffen Grosse, CEO Equity Finance w SFS. 

W zakończonej rundzie inwestycyjnej, wzięli udział również dotychczasowi inwestorzy, w tym Marubeni Corporation. Koncern, którego znaczącym udziałowcem jest Berkshire Hathaway Warrena Buffeta, dystrybuuje produkty Skeleton w Azji, a także pomaga w pozyskiwaniu klientów na SuperBattery od Skeleton w tamtym regionie. Oprócz Siemensa i Marubeni, po raz pierwszy w Skeleton zainwestował również brazylijski gigant górniczy – CBMM.

Skeleton Technologies opracowuje i produkuje również własny surowiec o nazwie Curved Graphene. Prace nad zakrzywionym grafenem prowadzone są w zakładzie Skeleton Materials w położonym w kraju związkowym Saksonia-Anhalt mieście Bitterfeld-Wolfen. Firma wykorzystuje lokalnie pozyskiwane materiały. 

Rozwój i produkcja materiałów zastępczych są postrzegane jako kluczowe dla zmniejszenia tak intensywnego zużycia minerałów w czystych technologii oraz zapotrzebowania Europy na surowce krytyczne, takie jak nikiel czy kobalt.

Obecnie Skeleton zwiększa produkcję swojej linii produktów superkondensatorów w nowej fabryce w Markranstädt niedaleko Lipska we współpracy z Siemensem, a także rozwija swoją nowatorską technologię SuperBattery, która docelowo ma w przyszłości wejść do produkcji seryjnej. 

Wraz z zakończoną rundą finansowania, łączne Skeleton pozyskał do ten pory finansowanie przekraczające 300 milionów euro.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama