reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Skeleton Technologies
Przemysł elektroniczny |

Uruchomienie superfabryki w Lipsku coraz bliżej

W 2022 roku Skeleton ogłosił inwestycję 220 mln euro w budowę największej na świecie fabryki superkonsendatorów w położonym nieopodal Lipska mieście Markranstädt. Teraz pojawił się nowy inwestor, którego wkład przybliży ukończenie zakładu.

Założona w 2009 roku w estońskim Tartu firma twierdzi, że nowy, zaawansowany technologicznie zakład zlokalizowany w mieście Markranstädt zwiększy moce produkcyjne firmy nawet 40-krotnie. Na potrzeby super fabryki zatrudnionych zostanie do 240 osób. 

Przedsięwzięcie wyniesie łącznie 220 mln euro, z czego 100 mln euro zostanie przeznaczone na sprzęt produkcyjny, a 120 mln euro na rozbudowę oraz badania i rozwój.

Zautomatyzowana i zdigitalizowana produkcja na pełną skalę ma rozpocząć się przed końcem 2024 roku.

Firma wskazuje, że oprócz ekspansji produkcyjnej w Niemczech, jej celem jest wzmocnienie obecności w Azji. Skeletonowi zależy na wzmocnieniu współpracy z jego japońskim inwestorem i partnerem strategicznym – Marubeni Corporation. 

Okazuje się, że wsparcie ze strony Marubeni Corporation jest kluczowe dla ukończenia przedsięwzięcia. Skeleton pisze, że podpisał z japońskim partnerem umowę inwestycyjną w celu sfinansowania ukończenia fabryki pod Lipskiem i zwiększenia sprzedaży produktów magazynowania energii produkowanych w zakładzie na rynkach azjatyckich.

"Superkondensatory są kluczowym elementem radykalnej redukcji emisji w sektorach wytwarzania energii, transportu i przemysłu” – mówił Taavi Madiberk, CEO, and co-founder of Skeleton Technologies, po ogłoszeniu inwestycji w 2022 roku. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama