reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Micron
Biznes |

Micron rozpoczyna budowę indyjskiej fabryki ATMP

Zaledwie trzy miesiące po ujawnieniu planów, amerykański specjalista w dziedzinie pamięci Micron oficjalnie rozpoczął budowę nowego zakładu montażu i testów w Gudźaracie w Indiach.

Kiedy plan został po raz pierwszy ogłoszony, Micron zapowiedział, że nowy obiekt umożliwi montaż i testowanie zarówno produktów DRAM, jak i NAND oraz zaspokoi popyt zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

Pierwsza faza budowy obejmie 500 000 stóp kwadratowych planowanej powierzchni cleanroomów i zgodnie z obecnym harmonogramem, ma zostać zakończona pod koniec 2024 roku. Amerykańska firma planuje stopniowo zwiększać moce produkcyjne zgodnie z globalnymi trendami popytu.

Micron oficjalnie rozpoczął już budowę wartego 2,75 mld USD zakładu montażu i testowania pamięci DRAM i NAND. Według lokalnych mediów, oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego nastąpiło w weekend, 23 września.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Evertiqa, Micron zainwestuje w projekt około 825 mln USD i planuje utworzyć do 5000 bezpośrednich miejsc pracy. Spodziewa się również powstania 15 000 pośrednich miejsc pracy w społeczności w ciągu najbliższych kilku lat. 

W ramach rządowego programu "Modified Assembly, Testing, Marking and Packaging (ATMP) Scheme", Micron ma otrzymać indyjskiego rządu centralnego 50% wsparcia fiskalnego na całkowity koszt projektu, a także zachęty stanowiące 20% całkowitego kosztu projektu od stanu Gudźarat. 

Łączna wartość inwestycji Micronu oraz dwóch podmiotów rządowych w obu fazach ma wynieść do 2,75 mld USD.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama