reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Micron
Biznes |

Micron z przełomową inwestycją dla Indii

Micron Technology planuje budowę nowego, pierwszego w Indiach zakładu montażowego i testowego pamięci DRAM i NAND w Indiach. Nowy obiekt zlokalizowany w stanie Gudźarat w Indiach umożliwi montaż i testowanie produktów DRAM i NAND oraz zaspokoi popyt zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

Oczekuje się, że etapowa budowa nowego zakładu montażowego i testowego w Gudźaracie rozpocznie się jeszcze w tym roku. W pierwszym etapie ma powstać 500 000 stóp kwadratowych powierzchni cleanroomów, które miałyby zostać uruchomione pod koniec 2024 roku. Micron stwierdza w komunikacie prasowym, że będzie stopniowo zwiększać moce produkcyjne, reagując na globalnie zmieniające się trendy popytu. 

Amerykańska firma spodziewa się, że drugi etap projektu, na który przewidziano budowę obiektu o podobnej skali, co w pierwszym, rozpocznie się w drugiej połowie dekady.

Aby zrealizować projekt, Micron zainwestuje do 825 mln USD w obu etapach. Firma szacuje, że dzięki inwestycji utworzy do 5000 nowych, bezpośrednich miejsc pracy, a także przyczyni się do utworzenia 15 000 pośrednich miejsc pracy w społeczności w ciągu najbliższych kilku lat. 

W ramach rządowego programu "Modified Assembly, Testing, Marking and Packaging (ATMP) Scheme", Micron ma otrzymać 50% wsparcia fiskalnego dla całkowitego kosztu projektu od indyjskiego rządu centralnego. Nie będą to jedyne dofinansowania. Stan Gudźarat ma również zapewnić Micronowi zachęty o wartości 20% kosztów całkowitych inwestycji.

Łączna wartość inwestycji Microna i dwóch podmiotów rządowych w obu fazach wyniesie do 2,75 mld USD. Micron twierdzi, że wsparcie rządowe pomoże sfinansować projekt i ułatwi dostęp do niezbędnej infrastruktury półprzewodnikowej oraz istotnych zasobów w celu stymulowania innowacji i rozwoju lokalnych talentów.

"Jesteśmy podekscytowani krokami podejmowanymi przez Indie, które mają na celu rozwój lokalnego ekosystemu półprzewodników" – mówi prezes i dyrektor generalny Micron, Sanjay Mehrotra, w komunikacie prasowym. "Jestem wdzięczny indyjskiemu rządowi i wszystkim zaangażowanym urzędnikom, którzy umożliwili tę inwestycję. Nasza nowa lokalizacja montażowa i testowa w Indiach umożliwi firmie Micron rozszerzenie naszej globalnej bazy produkcyjnej i zapewni lepszą obsługę naszych klientów w Indiach i na całym świecie".

Nowy zakład firmy Micron skupi się na przekształcaniu wafli w pakiety układów scalonych BGA (ball grid array), moduły pamięci i dyski półprzewodnikowe.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2