reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel
Biznes |

Intel i Tower wypracowały porozumienie

Po anulowaniu umowy pomiędzy Intelem a Tower Semiconductor, która miała być początkiem istnienia nowego giganta w zakresie foundry, firmy osiągnęły nowe porozumienie – zawarły umowę o współpracy.

W sierpniu tego roku Intel potwierdził, że został zmuszony do rezygnacji z przejęcia izraelskiego Tower Semiconductor – transakcji wartej 5,4 miliarda dolarów - ponieważ umowa wygasła bez zgody chińskich organów regulacyjnych.

Teraz jednak Intel Foundry Services (IFS) i Tower osiągnęły teraz porozumienie, w ramach którego Intel zapewni usługi z zakresu foundry i moce produkcyjne 300 mm, aby pomóc Tower w obsłudze klientów na całym świecie. Zgodnie z umową, Tower będzie korzystać z zaawansowanego zakładu produkcyjnego Intela w Nowym Meksyku. 

Tower zainwestuje również do 300 mln USD w zakup i utrzymanie sprzętu oraz innych środków trwałych, które zostaną zainstalowane w zakładzie w Nowym Meksyku, zapewniając nowy pułap wydajności wynoszący ponad 600 000 fotowarstw miesięcznie dla przyszłego rozwoju Tower, umożliwiając zarazem obsługę prognozowanego zapotrzebowania klientów na zaawansowane przetwarzanie analogowe 300 mm.

Intel z kolei będzie produkował wysoce zróżnicowane 65-nanometrowe układy zarządzania energią BCD (bipolar-CMOS-DMOS) firmy Tower, między innymi w fabryce 11X Intela w Rio Rancho w Nowym Meksyku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama