reklama
reklama
reklama
© Tower Semiconductor
Biznes |

Intel zabiera głos ws. przejęcia Tower Semiconductor

Evertiq pisał dziś o tym, że przejęcie przez Intel Tower Semiconductor stanęło pod znakiem zapytania. Nie trzeba było jednak długo czekać na konkrety, bowiem Intel wystosował w tym temacie oświadczenie.

Dziś, 16 sierpnia, Intel ogłosił, że porozumiał się z Tower Semiconductor w sprawie rozwiązania ogłoszonej już wcześniej umowy przejęcia Tower. W oświadczeniu zaznaczono, że powodem okazała się niemożność uzyskania w odpowiednim czasie zgód organów regulacyjnych wymaganych na mocy umowy fuzji z dnia 15 lutego 2022 r. Zgodnie z warunkami umowy fuzji i w związku z jej rozwiązaniem, Intel ma zapłacić Tower karę za rozwiązanie umowy w wysokości 353 mln USD.

"Nasze wysiłki w zakresie foundry mają kluczowe znaczenie dla odblokowania pełnego potencjału IDM 2.0 toteż nieustannie rozwijamy wszystkie aspekty naszej strategii" – mówi Pat Gelsinger, CEO firmy Intel, w komunikacie prasowym. "Dobrze realizujemy naszą mapę drogową, aby odzyskać pozycję lidera w zakresie wydajności tranzystorów i mocy do 2025 r., zwiększając dynamikę współpracy z klientami i z szerszym ekosystemem, a także inwestując w zapewnienie zróżnicowanego geograficznie i odpornego zaplecza produkcyjnego, którego potrzebuje świat. Nasz szacunek dla Tower tylko wzrósł dzięki temu procesowi, będziemy więc nadal szukać możliwości współpracy w przyszłości". 

Stuart Pann, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Intel Foundry Services (IFS), mówi, że od czasu uruchomienia w 2021 r. Intel Foundry Services zyskał popularność wśród klientów i partnerów, a firma poczyniła postępy w kierunku osiągnięcia celu, jakim jest stanie się drugim co do wielkości globalnym, zewnętrznym podmiotem oferującym usługi foundry do końca dekady. 

15 lutego 2022 r. Intel potwierdził, że przejmie Tower Semiconductor, dziewiątą co do wielkości firmę w branży specjalizującą się w działalności foundry, za 5,4 mld USD. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1