reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Analizy |

Światowe dostawy wafli krzemowych ze wzrostem

Światowe dostawy wafli krzemowych wzrosły o 2% kwartał do kwartału do 3,331 mln cali kwadratowych w drugim kwartale 2023 r. Oznacza to jednak spadek o 10,1% z 3,704 mln cali kwadratowych odnotowanych w tym samym kwartale ubiegłego roku, podje SEMI Silicon Manufacturers Group (SMG) w kwartalnej analizie branży wafli krzemowych.

"Branża półprzewodników nadal pracuje nad nadwyżkami zapasów w różnych segmentach rynku, co wymaga, aby fabryki działały poniżej pełnej wydajności" – mówi Anna-Riikka Vuorikari-Antikainen, przewodnicząca SEMI SMG i dyrektor handlowy w Okmetic, w analizie. "W rezultacie dostawy wafli krzemowych są opóźnione w stosunku do szczytowego poziomu z 2022 roku. W drugim kwartale dostawy wafli utrzymywały się na stałym poziomie kwartał do kwartału, a 300 mm wykazywało kwartalny wzrost wśród wszystkich rozmiarów wafli".

SEMI podkreśla znaczenie wafli krzemowych, pisząc, że są podstawowym materiałem budulcowym dla większości półprzewodników – istotnych komponentów wszystkich urządzeń elektronicznych. Wysoce zaawansowane technologicznie cienkie dyski są produkowane w średnicach do 12 cali i służą jako materiał podłoża, na którym wytwarzana jest większość półprzewodników.

SEMI zrzesza ponad 2,5 tysiąca firm członkowskich i 1,3 miliona profesjonalistów na całym świecie, by wspierać rozwój technologii i biznesu w zakresie projektowania i produkcji elektroniki. Warto przypomnieć, że w lipcu Invest in Pomerania ogłosiło przystąpienie w szeregi tego prestiżowego stowarzyszenia.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1