reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Thorium Space
Biznes |

Fundusz inwestuje 4 mln zł w polską spółkę z branży kosmicznej

Fundusz Smartlink Partners, który jest współtworzony przez polskich przedsiębiorców, ogłosił pierwszą inwestycję. Jak poinformowano w komunikacie prasowym, inwestorzy postanowili zainwestować 4 mln zł w producenta przełomowych rozwiązań komunikacyjnych i łącznościowych dla branży kosmicznej – Thorium Space.

Unikatowa działalność Thorium Space polega na rozwoju macierzy mikrofalowych wykorzystujących  technologię AESA w pasmach radiowych  Ku, Ka i E-Band, a także na produkcji gotowych modułów telekomunikacyjnych do płaskich terminali segmentu naziemnego FPA oraz satelitarnych payloadów komunikacyjnych do zastosowań na różnych orbitach LEO/MEO/GEO. Przypomnijmy, że o znaczeniu łączności satelitarnej opowiadał Evertiqowi Paweł Rymaszewski, CEO & CTO Thorium Space.

„Fundusz Smartlink Partners jest kolejnym dużym inwestorem, który dołącza do grona akcjonariuszy Thorium Space, dzięki pozyskanym środkom będziemy mogli zintensyfikować komercjalizację naszych produktów na rynkach międzynarodowych szczególnie w Europie., współpracując przy tym z globalnymi graczami w branży Space” – powiedział Paweł Rymaszewski, pomysłodawca, założyciel i Prezes Thorium Space, w komunikacie prasowym.

Smartlink Partners podkreśla, że precyzyjne elektroniczne kierowanie wiązką fal radiowych zmniejsza znacząco możliwość przechwycenia przesyłanych danych oraz podnosi odporność na zakłócenia intencjonalne w stosunku do rozwiązań opartych o bardziej klasyczną technologię, co jest szczególnie ważne w sytuacji trwających obecnie konfliktów i napięć geopolitycznych.

„Nasz zespół to interdyscyplinarna grupa kilkudziesięciu inżynierów technologii kosmicznych oraz specjalistów z różnych dziedzin – połączonych wspólnym celem, jakim  jest wniesienie znaczącego wkładu w rozwój światowego rynku technologii kosmicznych i transmisji satelitarnej. Thorium Space pracuje nad projektami, które faktycznie przyczyniają się do rozwoju naszego potencjału w ultra zaawansowanych technologiach w skali globalnej. Jednocześnie opracowane rozwiązania składają się na produkty, które już są przetestowane i wdrażane, ciesząc się szerokim zainteresowaniem klientów i partnerów z branży” – mówi dalej Rymaszewski.

Smartlink Partners to fundusz venture capital, który został formalnie zarejestrowany w maju 2023 roku. Thorium Space został wybrany na pierwszą inwestycję funduszu.

„Inwestycja w Thorium Space wpisuje się idealnie w strategię inwestycyjną Smartlink Partners VC, zgodnie z którą wspieramy kwotami do 2 mln EUR spółki, również z branży deeptech i space tech, które mają już zaawansowane technologicznie produkty idealnie pasujące do rynku, na którym działają i są w fazie szybkiego wzrostu lub skalowanie ich biznesu, nie tylko w Polsce jest wysoce prawdopodobne. Taką spółką jest Thorium Space, której rozwiązania są wysoce pożądane przez producentów satelitów oraz operatorów na całym świecie” – powiedział Bartłomiej Kurylak, Partner zarządzający Smartlink Partners, oraz CFO JR Holding ASI SA, w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama