reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Renesas
Biznes |

Renesas i Wolfspeed podpisują 10-letnią umowę

Japoński Renesas Electronics podpisał 10-letnią umowę na dostawy z Wolfspeed. Jako zabezpieczenie dostaw wafli z węglika krzemu w stanie surowym i epitaksjalnym od Wolfspeed posłuży depozyt Renesas w wysokości 2 mld USD.

Dostawy wafli SiC od Wolfspeed utorują Renesas drogę do skalowania produkcji półprzewodników mocy SiC począwszy od 2025 roku. 

Dziesięcioletnia umowa na dostawy zakłada, że w 2025 roku Wolfspeed dostarczy firmie Renesas 150 mm wafle z węglika krzemu oraz wafli epitaksjalnych. Ma to wzmocnić wizję firm dotyczącą ogólnobranżowego przejścia z krzemu na półprzewodnikowe urządzenia zasilające z węglika krzemu. Co więcej, umowa przewiduje również dostarczanie firmie Renesas 200-milimetrowych wafli z węglika krzemu w stanie surowym i epitaksjalnym, gdy niedawno ogłoszone Centrum Produkcyjne Węglika Krzemu Johna Palmoura (JP) będzie w pełni operacyjne.

Renesas szybko reaguje na rosnący popyt na półprzewodniki mocy, zwiększając tym samym własne moce produkcyjne. Firma ogłosiła niedawno ponowne uruchomienie fabryki w Kofu w celu produkcji tranzystorów IGBT, a także utworzenie linii produkcyjnej węglika krzemu w fabryce w Takasaki.

"Umowa na dostawę wafli z Wolfspeed zapewni Renesas stabilną, długoterminową bazę dostaw wysokiej jakości wafli z węglika krzemu. Umożliwi to Renesas skalowanie naszej oferty półprzewodników mocy, aby lepiej służyć klientom w szerokim zakresie zastosowań" – powiedział Hidetoshi Shibata, prezes i dyrektor generalny Renesas, w komunikacie prasowym. "Jesteśmy teraz gotowi, aby stać się kluczowym graczem na rozwijającym się rynku węglika krzemu".

W porównaniu do konwencjonalnych krzemowych półprzewodników mocy, urządzenia SiC zapewniają wyższą wydajność energetyczną, większą gęstość mocy i niższy koszt systemu. Coś, co jest bardzo pożądane w coraz bardziej świadomym energetycznie świecie.

"Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na węglik krzemu w sektorach motoryzacyjnym, przemysłowym i energetycznym, niezwykle ważne jest, abyśmy mieli najlepszych w swojej klasie klientów półprzewodników mocy, takich jak Renesas, aby pomóc w globalnym przejściu z krzemu na węglik krzemu" – dodaje Gregg Lowe, prezes i dyrektor generalny Wolfspeed. 

Depozyt Renesas w wysokości 2 mld USD pomoże wesprzeć trwające projekty budowy mocy produkcyjnych Wolfspeed, w tym JP, największą na świecie fabrykę materiałów SiC w hrabstwie Chatham w Karolinie Północnej. Obiekt o wartości wielu miliardów dolarów ma na celu wygenerowanie ponad 10-krotnego wzrostu w stosunku do obecnych zdolności produkcyjnych Wolfspeed w zakresie SiC w kampusie w Durham w Północnej Karolinie. 

Zakład będzie produkował głównie wafle SiC o średnicy 200 mm, które są 1,7 razy większe niż wafle 150 mm, co przełoży się na większą liczbę chipów na wafel i ostatecznie niższe koszty urządzeń.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1