reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Wolfspeed
Przemysł elektroniczny |

Wolfspeed otwiera największą na świecie fabrykę chipów SiC

Wolfspeed, Inc, specjalista w zakresie technologii węglika krzemu (SiC), w poniedziałek 25 kwietnia oficjalnie otworzył fabrykę Mohawk Valley Silicon Carbide w Marcy w stanie Nowy Jork.

Wolfspeed zwiększy moce produkcyjne, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na urządzenia z węglika krzemu w zastosowaniach motoryzacyjnych i przemysłowych. Fabryka wafli 200 mm będzie wspierać całą branżę w przejściu z tradycyjnego krzemu na półprzewodniki na bazie węglika krzemu – podkreśla Wolfspeed w komunikacie.

Wolsfpeed zapewnia, że automatyzowany zakład Mohawk Valley jest pierwszą i największą na świecie fabryką układów z węglika krzemu na podłożach 200 mm. Rozwiązania powstające w fabryce będą miały kluczowe znaczenie dla realizacji dostaw Wolfspeed o wartości ponad 20 mld USD i dla globalnego przemysłu półprzewodników. Pierwsza partia rozwiązań SiC została wyprodukowana już na początku tego miesiąca. Do 2029 roku powstanie ponad 600 zaawansowanych technologicznie miejsc pracy w Mohawk Valley.

W uroczystości brał udział m.in. Eric Bach, starszy wiceprezes ds. produktu i główny inżynier w Lucid Motors. Firma Wolfspeed ogłosiła niedawno wieloletnią umowę z Lucid na dostawę urządzeń z węglika krzemu, a Lucid Motors, jako kluczowy partner, miał zaszczyt „przeciąć wstęgę” swoim samochodem Lucid Air.  

– Jako lider rynku i innowator technologiczny podzielamy wartości i misję Wolfspeed, aby dostarczać wiodące w branży rozwiązania na potrzeby oszczędnego zużycia energii i zrównoważonej przyszłości. Dzisiaj z dumą ogłaszamy, że będziemy współpracować z Wolfspeed, aby pozyskiwać najwyższej jakości komponenty z węglika krzemu wyprodukowane w stanie Nowy Jork, zapewniając jeszcze więcej miejsc pracy w branży EV w Ameryce – powiedział Eric Bach, starszy wiceprezes ds. produktu i główny inżynier w Lucid.

Wolfspeed rozszerza również działalność w Północnej Karolinie, inwestując w fabrykę materiałów w Durham, która ma zostać ukończona jeszcze w tym roku. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1