reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Creotech Instruments
Biznes |

Kolejna polsko-koreańska współpraca

20 czerwca Creotech Instruments podpisał porozumienie o współpracy z założonym w 1977 roku Hanwha Systems, wiodącym koreańskim podmiotem sektora obronnego. Jak zaznaczono w komunikacie prasowym, współpraca ta ma na celu wykorzystanie potencjału technologicznego partnerów dla stworzenia wspólnej oferty produktowej dla sektora militarnego i przemysłowego.

„Creotech Instruments jest jeszcze przed zasadniczą komercjalizacją opracowywanych przez nas technologii w obszarze zaawansowanej elektroniki i systemów satelitarnych, a mimo to nasze rozwiązania już teraz budzą wielkie zainteresowanie globalnych, wiodących podmiotów w obszarze high-tech, takich jak koreański Hanwha Systems, z którym właśnie zawarliśmy porozumienie o współpracy. Będziemy wspólnie działać nad rozszerzeniem oferty produktów do różnych zastosowań w obszarze militarnym i przemysłowym, w szczególności w obszarze małych satelitów opartych o platformę HyperSat opracowywaną przez Creotech” – komentuje dr hab. Grzegorz Brona,Prezes Zarządu Creotech Instruments S.A., w komunikacie prasowym.

Należy zaznaczyć, że Hanwha Systems jest częścią Hanwha Group, jednego z największych konglomeratów przemysłowych w Korei Południowej, z którego innym podmiotem współpracuje WB Electronics

Hanwha Systems specjalizuje się w dostarczaniu inteligentnych technologii, które wykorzystują synergiczne połączenie zaawansowanej elektroniki obronnej i przyszłościowej technologii ICT. Koreańska firma oferuje np. zintegrowane rozwiązania dla wywiadu oraz operacji dostarczając technologie w zakresie dowodzenia, kontroli, komunikacji, informatyki czy cyber-bezpieczeństwa. Creotech Instruments zaznacza w komunikacie, że zakres działalności koreańskiej firmy obejmuje m.in. technologie obronne mające zastosowanie na lądzie, morzu, w przestrzeni powietrznej oraz w komosie – dostarczając m.in. elektrooptykę i sensory podczerwieni dla średnich i dużych satelitów zwiadowczych.

„To już kolejny projekt Creotech w obszarze militarnym, po umowie z Agencją Uzbrojenia w maju br., co może stanowić jeden z wiodących kierunków dla naszej firmy w przyszłości. Hanwha Systems to podmiot stanowiący część Hanwha Group, postrzeganej na świecie jako firma, która osiągnęła olbrzymi sukces technologiczny i komercyjny, mający wpływ na globalny rozwój technologii. Dołożymy wszelkich starań, aby obie strony szybko osiągnęły realne korzyści z zawiązanego porozumienia” – mówił dalej dr hab. Grzegorz Brona.
 

Jest to kolejna międzynarodowa współpraca polskiej spółki. Tylko od maja Evertiq wspominał o przedsięwzięciu z Airbus Defence And Space oraz niemieckim Exolaunch. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2