reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Paweł Lulewicz via LinkedIn
Biznes |

PGZ Stocznia Wojenna zacieśnia współpracę z kanadyjską firmą

Paweł Lulewicz, Prezes PGZ Stoczni Wojennej, opublikował na swoim koncie na LinkedInie informację o podpisaniu umowy o długoletniej współpracy z kanadyjskim OSI Maritime Systems.

26 maja, w obecności Ambasador Kanady w Polsce, Pani Cathrine Godin, PGZ Stocznia Wojenna podpisała długoterminowe porozumienie partnerskie z kanadyjskim OSI Maritime Systems. Warto zaznaczyć, że firmy współpracują ze sobą już od 2018 roku. 

Stosunki obu firm zacieśniają się. Potwierdza to nie tylko majowe porozumienie dotyczące partnerstwa, ale również najnowszy wpis Pawła Lulewicza, Prezesa PGZ Stoczni Wojennej, na LinkedInie, w którym poinformował, że polska spółka podpisała umowę długoletniej współpracy z kanadyjską firmą OSi Maritime Systems – „wiodącym na świecie dostawczą Zintegrowanych Systemów Nawigacyjnych dla jednostek nawodnych i podwodnych”. 

Lulewicz napisał, że umowa zakłada m.in.: 

  • Uzyskanie certyfikatu dla PGZ SW poprzez specjalistyczne szkolenia,
  • Stworzenie laboratorium Zintegrowanego Mostka Nawigacyjnego na własnym terenie,
  • Włączenie PGZ SW w łańcuch dostaw OSI Maritime Systems.

„PGZ Stocznia Wojenna konsekwentnie buduje swój potencjał i to nie tylko w zakresie infrastruktury i technologii, które posłużą nam do wybudowania fregat Miecznik” – mówił miesiąc wcześniej Paweł Lulewicz. „Współpraca z partnerami zagranicznymi, takimi jak Babcock, czy właśnie OSI Maritime Systems zwiększa nasze możliwości obsługi okrętów zarówno Marynarki Wojennej RP, jak i marynarek państw sojuszniczych. Transfer takich umiejętności i wiedzy ma dla nas zasadnicze znaczenie, w szczególności w kontekście Centrum Serwisowo – Logistycznego dla jednostek NATO, nad którego uruchomieniem Stocznia pracuje.”


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama