reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PGZ S.A.
Biznes |

PGZ Stocznia Wojenna partnerem kanadyjskiej firmy

26 maja PGZ Stocznia Wojenna podpisała długoterminowe porozumienie partnerskie z kanadyjskim OSI Maritime Systems. Jak dotąd obie firmy współpracowały ze sobą w zakresie dostaw zintegrowanych systemów nawigacyjnych i taktycznych dla okrętów Marynarki Wojennej RP od 2018 r.

Zacieśnienie współpracy pomiędzy PGZ Stocznią Wojenną, a OSI Maritime Systems odbyło się przy okazji wizyty Ambasador Kanady w Polsce, Pani Cathrine Godin w siedzibie polskiej firmy. Jak pisze PGZ w swoich aktualnościach, wizyta związana była ze współpracą pomiędzy polskim i kanadyjskim sektorem zbrojeniowym.

Jako przykład dotychczasowej kooperacji obu firm, PGZ wymienia zainstalowane przez PGZ Stocznię Wojenną oraz kanadyjską firmę OSI Maritime Systems zintegrowane systemy nawigacyjne i taktyczne na niszczycielach min Kormoran II (ORP „Albatros” i ORP „Mewa”), a także zaprojektowanie, wybudowanie, dostarczenie i zainstalowanie na obu okrętach systemów Zintegrowanego Mostka Nawigacyjnego i Nawigacji Taktycznej.

W podpisaniu tego długoterminowego porozumienia partnerskiego pomiędzy PGZ dostrzega wiele korzyści dla PGZ SW, która zyska bardziej rozbudowane możliwości instalowania, uruchamiania, utrzymywania, konfiguracji, napraw, szkoleń załóg oraz przeprowadzania prób zdawczo-odbiorczych systemów Zintegrowanego Taktycznego Systemu Nawigacyjnego produkowanego przez OSI Maritime Systems, bazującego na systemie OSI ECPINS.

„O ile regularnie czytamy o szkoleniu polskich żołnierzy w ramach wspólnych ćwiczeń NATO w Kanadzie, to nie wszyscy wiedzą, że wzmacniamy siłę odstraszania Sojuszu także w ramach współpracy w domenie morskiej. Należąca do naszej Grupy PGZ Stocznia Wojenna od dłuższego czasu współpracuje z kanadyjskim partnerem firmą OSI Maritime. Dzisiejsze spotkanie z udziałem JE Ambasador to dobry moment, by dotychczasowa współpracę podsumować a jednocześnie biorąc pod uwagę jej dobre efekty dla obu stron, utrwalić i rozszerzyć” – powiedział prezes zarządu PGZ S. A. Sebastian Chwałek.

Warto dodać, że oprócz współpracy w zakresie dostaw zintegrowanych systemów nawigacyjnych i taktycznych dla okrętów Marynarki Wojennej RP, PGZ Stocznia Wojenna i OSI Maritime Systems wymieniały się również kompetencjami w zakresie utrzymania systemów od zagranicznego producenta do krajowego przemysłu obronnego. Polska firma jest również autoryzowanym partnerem serwisowym kanadyjskiego przedsiębiorstwa.

„PGZ Stocznia Wojenna konsekwentnie buduje swój potencjał i to nie tylko w zakresie infrastruktury i technologii, które posłużą nam do wybudowania fregat Miecznik” – powiedział Paweł Lulewicz, prezes PGZ Stoczni Wojennej. „Współpraca z partnerami zagranicznymi, takimi jak Babcock, czy właśnie OSI Maritime Systems zwiększa nasze możliwości obsługi okrętów zarówno Marynarki Wojennej RP, jak i marynarek państw sojuszniczych. Transfer takich umiejętności i wiedzy ma dla nas zasadnicze znaczenie, w szczególności w kontekście Centrum Serwisowo – Logistycznego dla jednostek NATO, nad którego uruchomieniem Stocznia pracuje.”


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1