reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GPV
Przemysł elektroniczny |

GPV inwestuje w kolejną fabrykę elektroniki na Słowacji

Założona w 1961 roku duńska firma wynajęła dodatkową powierzchnię na Słowacji na potrzeby zorganizowania tam nowej fabryki elektroniki. Będzie ona zlokalizowana bliskiej odległości dwóch istniejących, słowackich zakładów elektroniki GPV. Uruchomienie fabryki przewiduje się na początek 2024 roku.

Jak podaje GPV w komunikacie, nowa fabryka ma łączną powierzchnię 18 000 mkw. Jednak początkowo firma będzie korzystała z 11 000 mkw. z opcją rozbudowy i wykorzystania dodatkowych 7 000 mkw. na późniejszym etapie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

GPV zaznacza, że klienci przez dłuższy czas domagali się utworzenia dodatkowych mocy produkcyjnych w Europie, a zarazem jak najkorzystniejszych cen. Przypomnijmy, że w październiku 2022 roku firma przeprowadziła fuzję z dawnym Enics i niedługo potem zwiększyła swoje moce produkcyjne. Jednocześnie GPV uznało, że nie jest to wystarczające, więc przez kilka miesięcy szukało rozwiązania i możliwości ustanowienia w Europie dodatkowych mocy produkcyjnych.

Dodatkowa fabryka na Słowacji wzmocni profil GPV i będzie zarazem odpowiedzią na rosnący popyt i wymagania zaobserwowanych w głównych regionach europejskich. Równocześnie GPV widzi w tej inwestycję okazję, która będzie sprzyjała wzrostowi w nadchodzących latach.

"Oczekujemy, że będziemy w stanie połączyć mocne strony naszych 19 istniejących operacyjnych jednostek biznesowych, aby jeszcze bardziej zwiększyć naszą konkurencyjność na rynku EMS o wysokim stopniu zróżnicowania. Z niecierpliwością czekam na śledzenie tego procesu i postrzegam to jako ważny krok strategiczny we wzmacnianiu naszego śladu operacyjnego, aby jeszcze lepiej służyć naszym klientom" – mówił w komunikacie Bo Lybæk, CEO w GPV.  


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1