reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GPV
Przemysł elektroniczny |

GPV i Enics połączyły siły

Fuzja duńskiego GPV i firmy Enics z siedzibą w Szwajcarii oficjalnie się zakończyła.

Wczoraj, 3 października, nowy gracz branży EMS postawił pierwsze ważny krok w momencie zakończenia fuzji duńskiego GPV i szwajcarskiego Enics. Nowo powstała firma skoncentruje się na produkcji elektroniki i biznesie w zakresie systemów testowych, które obejmą mechanikę wewnętrzną i produkcję wiązek kablowych. Jak czytamy w komunikacie prasowym, połączona firma będzie mocno koncentrować się na elektronice przemysłowej, produkcji pudełkowej / mechatronice / produktach pod klucz.

Połączona grupa przmysłowa będzie działała pod nazwą  GPV Group A/S, a jej dyrektorem generalnym zostanie Bo Lybæk. Nie będą to jedyne zmiany, Elke Eckstein ustąpi ze dotychczasowego stanowiska dyrektora generalnej Enics i podejmie się nowych zadań jako doradca ds. integracji nowego dyrektora generalnego do końca stycznia 2023 r.

„GPV i Enics to bardzo silne połączenie i cieszę się, że stało się ono rzeczywistością. Wierzę, że nasza fuzja uczyni nas atrakcyjnym partnerem dla naszych klientów na szybko zmieniającym się rynku. Z niecierpliwością czekamy na wdrożenie planu połączenia, który opracowaliśmy wspólnie z naszymi nowymi kolegami z Enics i realizujemy je z pokorą. Wiemy, że fuzja będzie dużym wyzwaniem, ale spodziewamy się, że będzie też wielkim sukcesem. Dziękuję Elke za zaufanie, jakim mnie obdarzyła, przekazując pałeczkę dla firmy Enics, i nie mogę się doczekać spotkania oraz zgromadzenia wszystkich wielu oddanych osób w nowej połączonej firmie”, mówi Bo Lybæk, dyrektor generalny GPV, w komunikacie prasowym.

Od czasu podpisania umowy pod koniec czerwca 2022 r. GPV i Enics zaplanowały już sprawną integrację między obiema firmami, a liczne dyskusje na poziomie zarządzania potwierdziły, że przyszłość dla nowego przedsięwzięcia wygląda obiecująco.

„Enics i GPV łączą się w nową firmę, która ma najlepszą ofertę usług na rynku EMS. Jest to osiągnięcie, które opiera się na ciągłej ciężkiej pracy i know-how w zakresie serwisu i elektroniki naszych pracowników – ta praca opłaciła się teraz jako najlepszy możliwy wynik: Dzięki tej fuzji budujemy przyszłość, nie tylko dla naszych ludzi, ale i całej branży EMS. Osiągnęliśmy najlepszy możliwy scenariusz zarówno dla Enics, jak i GPV i jestem przekonany, że sukces zwieńczy tę nową firmę. Dlatego cieszę się, że mogę przekazać przywództwo Bo” – mówi w komunikacie prasowym dyrektor generalna Enics Elke Eckstein.

GPV Group będzie zatrudniać łącznie 7500 pracowników i będzie obsługiwać 19 fabryk na całym świecie – w Danii, Szwajcarii, Finlandii, Słowacji, Estonii, Szwecji, Austrii, Niemczech, Tajlandii, Chinach, Sri Lance, Malezji i Meksyku.

Obie firmy wnoszą do fuzji wysokie wymagania i pełne księgi zamówień, a Grupa GPV ma duże ambicje rozwojowe na najbliższe lata.

Dyrektor generalny Bo Lybæk powiedział w komunikacie prasowym, że firma zamierza zwiększyć sprzedaż do około 10 miliardów DKK (1,34 miliarda euro) do 2026 roku. Jednak zdaje sobie również sprawę z trudnego otoczenia biznesowego.

„Rozpoczynamy teraz ekscytującą podróż rozwoju i, co bardzo ważne, dążymy do tego, aby była to dochodowa podróż wzrostu. Po połączeniu będziemy jeszcze silniejsi, a to potwierdza nasze oczekiwania na przyszłość” – mówi Bo Lybæk.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama