reklama
© Arobs
Biznes |

Polska firma z branży kosmicznej zmienia nazwę

Założone w 2016 roku Syderal Polska zacieśnia międzynarodową współpracę z rumuńskim gigantem technologicznym i zmienia nazwę na AROBS Polska – poinformowano w komunikacie prasowym. Integracja ma poszerzyć kompetencje polskiej firmy o nowe branże, m.in. o motoryzację i systemy wbudowane.

W lutym Evertiq pisał o tym, że rumuński Arobs wchodzi do Polski, nabywając większościowy pakiet (94%) udziałów Syderal Polska. Teraz okazuje się, że integracja obu firm pójdzie o krok dalej, a gdański gracz sektora kosmicznego swoją nową nazwą – Arobs Polska - będzie jednoznacznie nawiązywał do większościowego udziałowca. 

„Dzięki integracji nowych firm i obszarów specjalizacji stale ulepszamy nasze usługi i rozwiązania dla klientów oraz lepiej reagujemy na zmieniające się potrzeby rynku. Przyjęcie SYDERAL Polska do naszej grupy oraz przemianowanie firmy na AROBS Polska to znaczący krok w naszej średnio- i długoterminowej strategii rozwoju. Teraz koncentrujemy się na inwestowaniu w naszą polską firmę i rozwijaniu jej w kierunku stania się kluczowym partnerem na rynku technologii kosmicznych w Polsce i Europie” – mówił w komunikacie prasowym Voicu Oprean, założyciel i CEO AROBS.

Jak czytamy w komunikacie, jako Arobs Polska, Syderal będzie kontynuował prace nad wszystkimi bieżącymi projektami i rozwijać się jako preferowany partner w jeszcze bardziej przełomowych i innowacyjnych projektach w Polsce i poza jej granicami. Dodano też, że polska spółka ma w planach znaczące rozszerzenie działalności firmy w nowych obszarach, takich jak motoryzacja i oprogramowanie wbudowane, które pozwolą firmie uczestniczyć w globalnych projektach i wzmocnią jej międzynarodową ekspozycję.

Pomimo integracji i zmiany nazwy, na czele spółki wciąż będzie stał Michał Drogosz, obecny CEO Syderal Polska.

„Dołączenie do grupy AROBS to dla naszej firmy strategiczny krok na drodze do rozwoju skalowalnego biznesu. Zyskaliśmy silnego i wspierającego naszą wizję partnera, dzięki któremu będziemy mogli powiększyć zakres działania o nowe rynki i branże. Jako AROBS Polska, jesteśmy teraz częścią dużej, stabilnej grupy technologicznej, z którą dzielimy te same wartości, w szczególności w zakresie budowania długofalowej współpracy z partnerami biznesowymi, opartej na wiedzy i zaufaniu” – mówił Michał Drogosz, CEO AROBS Polska, w komunikacie prasowym.

Wydaje się, że wykup większościowego pakietu akcji polskiej spółki, a także zwiększona integracja firmy, to dopiero początek ekspansji rumuńskiego giganta. Jak wynika z komunikatu, grupa Arobs planuje intensyfikację działań oraz inwestycji w Polsce, a głównym celem krótkoterminowym partnerstwa jest umocnienie pozycji na polskim i europejskim rynku kosmicznym. Zaznaczono, że współpraca ma także przybliżyć polską spółkę do stania się kluczowym partnerem technologicznym dla tworzącej się europejskiej infrastruktury komunikacji kwantowej, a równolegle będą prowadzone prace nad rozszerzeniem działalności w Polsce o kolejne sektory.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2