reklama
reklama
reklama
© Taiwan ministry
Biznes |

Tajwan będzie rozwijał półprzewodniki ze Słowacją

Tajwan i Słowacja podpisały dwustronne porozumienie w sprawie badań i rozwoju półprzewodników. Podpisany protokół ustaleń obejmuje usługi techniczne, umowy licencyjne i wspólne badania nad urządzeniami zasilającymi oraz modułami hybrydowymi pojazdów elektrycznych.

Tajwan i Słowacja mają już za sobą historię współpracy, podpisując serię protokołów ustaleń w grudniu 2021 r. Kolejna transza została podpisana 12 miesięcy później. Teraz rozszerzyły swoje partnerstwo, uzgadniając osiem kolejnych porozumień w obszarach takich jak gospodarka, handel, edukacja, badania naukowe i turystyka.

Jedno z porozumień dotyczy półprzewodników. Zacieśnia on współpracę pomiędzy Instytutem Badawczym Technologii Przemysłowych na Tajwanie ze Słowacką Akademią Nauk i Słowackim Uniwersytetem Technicznym w Bratysławie. Tajwan i Słowacja twierdzą, że umowa przyspieszy prace badawczo-rozwojowe nad nowymi technologiami półprzewodnikowymi i sfinansuje wspólne badania nad urządzeniami zasilającymi i modułami hybrydowymi pojazdów elektrycznych.

Należy zaznaczyć, że Słowacja jest kolejnym krajem po Litwie w naszym regionie, z którym Tajwan będzie rozwijał półprzewodniki: Tajwan zainwestuje 10 mln euro w produkcję chipów na Litwie. Pod koniec września 2022 również Polska podpisała porozumienie ws. utworzenia polsko-tajwańskiej grupy roboczej ds. półprzewodników. Nieco wcześniej, w maju Evertiq pisał też o nawiązaniu współpracy w branży chipów przez Centrum Łukasiewicz, a Instytutem Techniki Przemysłowej (ITRI) na Tajwanie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2