reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NKT
Przemysł elektroniczny |

Kontrakt na kable energetyczne dla Baltic Power coraz bliżej

Założony w 1891 roku w Kopenhadze NKT poinformował, że finalizuje kontrakt na wykonanie eksportowego systemy kablowego wysokiego napięcia 230 kV AC dla polskiego projektu Baltic Power Offshore Wind Park o mocy do 1,2 GW.

Pod koniec maja Evertiq pisał, że rusza budowa infrastruktury przesyłowej dla Baltic Power. Potwierdzają to nowe informacje. 

Duński gigant kablowy – NKT napisał w komunikacie prasowym, że finalizuje kontrakt dotyczący wykonania eksportowych kabli energetycznych dla pierwszych dużych morskich farm wiatrowych w Polsce, przyznany przez Baltic Power Sp. z o.o.

NKT zaznacza, że wartość zamówienia powinna wynieść ponad 120 mln euro – ponad 110 mln euro standardowych cenach metali. W kwocie tej uwzględniono zaprojektowanie i wyprodukowanie około 130 km kabli wysokiego napięcia 230 kV dla Baltic Power Offshore Wind Park.

Należy podkreślić, że eksportowe kable zasilające Baltic Power zasilające zostaną wyprodukowane w fabryce NKT w Kolonii, a pełne uruchomienie projektu spodziewane jest na 2026 rok.

Zamówienie podlega formalnemu podpisaniu umowy, które planowane jest na koniec czerwca 2023 r., a następnie ostatecznemu zawiadomieniu o przystąpieniu do realizacji -


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama