reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Lockheed Martin
Biznes |

Polska w łańcuchu dostaw Lockheed Martin?

Portal Defence24 przeprowadził krótką rozmowę z Robertem Orzyłowskim, Global Business Development w Lockheed Martin, który wspomniał nie tylko o budowaniu relacji z WZL Nr 2 w Bydgoszczy, ale również o szansie Polski do włączenia się do łańcucha dostaw amerykańskiego koncernu.

„Jesteśmy przygotowani do współpracy przemysłowej przy systemach Javelin ale nie tylko" – powiedział Robert Orzyłowski, Global Business Development, Lockheed Martin, w rozmowie z portalem Defence24. 

Robert Orzyłowski zaznaczył również, że Lockheed Martin buduje kompetencje w swojej fabryce w Mielcu, gdzie budowane są od jakiegoś czasu kluczowe elementy samolotu F-16. Zaakcentował także, że koncern buduje relacje z WZL Nr 2 w Bydgoszczy. Przypomnijmy, że Evertiq pisał w styczniu o współpracy Lockheed Martin z polską spółką: Amerykański gigant zbrojeniowy złożył zamówienie w WZU.

„Jeśli chodzi o systemy HIMARS prowadzone są zaawansowane rozmowy na temat współpracy w tym projekcie. Lockheed Martin ciężko pracuje nad zwiększeniem możliwości produkcyjnych, rozmawia z naszymi poddostawcami, żeby nasz łańcuch dostaw był bardziej wydajny. Polska może się włączyć w ten łańcuch dostaw, przy produkcji systemu dla Polski, ale na horyzoncie są możliwości eksportowe." – dodał Orzyłowski w rozmowie z Defence24.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2