reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Famed
Biznes |

Czeska grupa przejmuje polską spółkę

Grupa BHM, spółka private equity założona przez czeskiego biznesmena Tomáša Krska, przejęła całościowe udziały polskiej, dynamicznie rozwijającej się spółki Famed Żywiec.

Famed Żywiec działa w branży medycznej od 1947 roku. W wyniku przejęcia nie straci jednak swojej polskiej tożsamości. Firma eksportuje swoje wyroby i technologie medyczne do 113 krajów, a w ubiegłym roku przekroczyła 90 mln zł ze sprzedaży, o czym Evertiq pisał tutaj: Polski wytwórca sprzętu medycznego rośnie w siłę.

„Inwestycja w Famed Żywiec to ważny etap rozwoju BHM Medical Technology, a przy tym logiczny krok w kontekście kontynuacji naszego wzrostu. Famed wnosi do naszej grupy wieloletnią tradycję,  doświadczenie w sprzedaży swoich produktów, a także znaczący potencjał obejmujący nieprzeciętne możliwości produkcyjne oraz sprawność procesową. Włączenie spółki do Grupy BHM pozwoli korzystać z synergii w obszarach sprzedaży, produkcji oraz badań i rozwoju, czyniąc nas jednym z najsilniejszych graczy w europejskim sektorze MedTech” – mówi w komunikacie prasowym Jan Černý, prezes BHM Group.

Warto dodać, że w maju tego roku zmienił się zarząd w Famec Żywiec. Dotychczasowego prezesa zarządu Tomasza Rycaka zastąpił Marek Suczyk, który od 2016 roku pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora ds. sprzedaży oraz marketingu. Jak pisze Famed w komunikacie, skład dwuosobowego obecnie zarządu uzupełnia Paweł Tomala, od 2015 roku wiceprezes i dyrektor finansowy żywieckiej spółki, który pozostaje na obu stanowiskach. Do rady nadzorczej spółki należą również przedstawiciele czeskiego BHM – Jan Izak, Jan Cerny oraz Markus Keussen.

„W minionych latach skutecznie rywalizując z globalnymi potentatami udowadnialiśmy, że niezależny producent, jeśli kieruje się przemyślanym podejściem, ma szansę osiągać znaczące sukcesy w niezwykle konkurencyjnej branży MedTech. Planujemy kontynuować tę strategię, a dołączenie do posiadającej duży potencjał Grupy BHM będzie dla nas silnym impulsem rozwojowym, który pozwoli umacniać naszą pozycję” – mówi w komunikacie prasowym Marek Suczyk, prezes zarządu Famed Żywiec sp. z o.o. „W imieniu całego zespołu chcę podziękować Tomaszowi Rycakowi za niemal 10 lat zaangażowania w rozwój naszej marki. W sporej mierze zawdzięczamy mu obecną pozycję naszej firmy, która nie tylko mocno stanęła na nogach, lecz również wróciła na należne jej miejsce czołowego gracza wśród wytwórców sprzętu medycznego.” 


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama