reklama
© Aplisens
Przemysł elektroniczny |

Trwa ekspansja polskiej spółki

Aplisens nabył 100% udziałów w spółce Apar Control za 11,5 mln zł – informuje PAP Biznes.

Apar Control sp. z o.o. został założony w 1985 roku. Jest firmą o charakterze produkcyjno-handlowym, działającą na rynku automatyki, elektroniki i pomiarów. Od maja tego roku Apar Control stał się częścią dynamicznie rozwijającej się innej polskiej spółki – Aplisens. 

„W ostatnich trzech latach średnioroczne obroty firmy były na poziomie ok. 11,6 mln zł, przy czym sprzedaż wyrobów własnych generowała ponad połowę przychodów ogółem. Sprzedaż prowadzona jest głównie na rynek krajowy. Średnioroczny zysk netto w tym okresie wyniósł ok. 2,2 mln zł. Zatrudnienie kształtowało się w granicach 15-20 osób.” – pisze PAP Biznes, powołując się na komunikat spółki.

O zamiarach firmy Aplisens dot. przejęcia spółki z branży aparatury kontrolno-pomiarowej i złożeniu niewiążącej oferty zakupu działów za 12 mln zł Evertiq pisał jeszcze w kwietniu tego roku: Noble Securities pozytywnie ocenia planowaną akwizycję Aplisensa.

Należy dodać, że Aplisens zapewne nie poprzestanie na tym jednym przejęciu. Akwizycje producentów aparatury kontrolno-pomiarowej, które mogłyby rozszerzyć ofertę firmy, są bowiem jednym z elementów strategii firmy zaplanowanej na lata 2023-2025. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1