reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Columbus Energy
Przemysł elektroniczny |

Ekspansja polskiej spółki trwa w najlepsze

Columbus Energy dobrze rozpoczął 2023 rok, po stabilnym 1 kwartale, firma postanowiła kontynuować zagraniczną ekspansję. Po Czechach i Ukrainie polska spółka zdecydowała się wejść ze swoją ofertą produktów OZE dla klientów indywidualnych i biznesowych na Słowację.

W połowie czerwca 2022 roku Columbus Energy rozpoczęło zapowiedzianą ekspansję i po raz pierwszy wyszło poza rynek Polski – wybór padł na Republikę Czeską. Kilka miesięcy później, w kwietniu tego roku, Evertiq pisał o rozszerzeniu ekspansji przez polską spółkę i jej wejściu na rynek ukraiński.

Teraz Columbus Energy S.A. poinformował na swojej stronie internetowej o kolejnym kroku związanym z realizacją ekspansji na rynki zagraniczne, czyli podpisaniu umowy typu joint-venture, na podstawie której w Słowacji zostanie utworzona spółka z 52% udziałem Columbus.

„W ciągu niespełna rocznej działalności w Republice Czeskiej znaleźliśmy się w top 5 firm tamtejszego rynku fotowoltaicznego. Wraz z naszymi czeskimi partnerami kontynuujemy strategię rozwoju regionu o rynek słowacki. Tamtejszy rynek, podobnie jak w Polsce, jest wspierany dopłatami do zakupu fotowoltaiki, przy czym szacuje się, że rynek jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Stwarza to znakomitą okazję do wykorzystania naszych kompetencji i sprawdzonych rozwiązań. W Czechach mamy już własne ekipy instalatorskie i silne zespoły sprzedażowe, które będą wspierały słowackich kolegów. Nasi czescy współpracownicy zajmują się też kompleksową organizacją działalności w Słowacji, dlatego z dużym zaufaniem i optymizmem otwieramy naszą filię na kolejnym rynku” – mówi Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama