reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volkswagen Group
Biznes |

Rosyjskie władzy zatwierdziły sprzedaż aktywów Volkswagena

Interfax, międzynarodowa agencja prasowa w Rosji, podaje, że rosyjskie władze zatwierdziły sprzedaż rosyjskich aktywów Volkswagena oddziałowi dealera samochodowego Avilon za cenę nie przekraczającą 125 mln euro. Agencja otrzymała tę informację od osoby związanej z rynkiem i zaznajomionej z decyzją podkomisji rządowej komisji ds. kontroli inwestycji zagranicznych.

W ostatnim czasie Evertiq pisał o problemach, z jakimi musi się borykać Volkswagen w Rosji po tym, jak zdecydował się wycofać z tamtejszego rynku: Volkswagen z kolejnymi problemami w Rosji.

Teraz Interfax informuje, że firma Avilon otrzymała pozwolenie na nabycie rosyjskiego oddziału VW Volkswagen Group Rus LLC, a także w pełni kontrolowanych przez nią podmiotów Volkswagen Components & Services LLC, Scania Leasing LLC, Scania Finance LLC i Scania Insurance LLC, podało źródło.

Źródło Interfaxu podało również, że decyzja zapadła 17 kwietnia, więc w dniu zatwierdzenia transakcji była ona warta prawie 11,3 mld rubli, podczas gdy przy obecnym kursie wymiany cena wynosi ponad 10,5 mld rubli.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1