reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volkswagen Group
Biznes |

Rosyjskie władzy zatwierdziły sprzedaż aktywów Volkswagena

Interfax, międzynarodowa agencja prasowa w Rosji, podaje, że rosyjskie władze zatwierdziły sprzedaż rosyjskich aktywów Volkswagena oddziałowi dealera samochodowego Avilon za cenę nie przekraczającą 125 mln euro. Agencja otrzymała tę informację od osoby związanej z rynkiem i zaznajomionej z decyzją podkomisji rządowej komisji ds. kontroli inwestycji zagranicznych.

W ostatnim czasie Evertiq pisał o problemach, z jakimi musi się borykać Volkswagen w Rosji po tym, jak zdecydował się wycofać z tamtejszego rynku: Volkswagen z kolejnymi problemami w Rosji.

Teraz Interfax informuje, że firma Avilon otrzymała pozwolenie na nabycie rosyjskiego oddziału VW Volkswagen Group Rus LLC, a także w pełni kontrolowanych przez nią podmiotów Volkswagen Components & Services LLC, Scania Leasing LLC, Scania Finance LLC i Scania Insurance LLC, podało źródło.

Źródło Interfaxu podało również, że decyzja zapadła 17 kwietnia, więc w dniu zatwierdzenia transakcji była ona warta prawie 11,3 mld rubli, podczas gdy przy obecnym kursie wymiany cena wynosi ponad 10,5 mld rubli.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama