reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volkswagen Group
Przemysł elektroniczny |

Volkswagen z kolejnymi problemami w Rosji

Agencja Reutera pisze, że rosyjski producent samochodów GAZ wniósł trzeci pozew przeciwko Volkswagenowi. Tym razem o wartości 15,6 mld rubli, czyli ok. 200,5 mln USD.

Szczegóły pozwu nie są znane. Wiadomo jedynie, że został złożony w piątek w Regionalnym Sądzie Arbitrażowym w Niżnym Nowogrodzie.

Agencja Reutera zwróciła się z prośbą o komentarz do rosyjskiej firmy i niemieckiego koncernu. Volkswagen odmówił komentarza, zaś GAZ jeszcze nie odpowiedział. 

Należy zaznaczyć, że w zeszłym roku, w związku za agresją Rosji na Ukrainę, zagraniczni producenci samochodów, również Volkswagen, zawiesili swoją działalność w Rosji. W tym roku Volkwagen próbował zatem sprzedać swoje rosyjskie aktywa. 

Podjęte przez niemiecki koncern kroki nie spodobały się GAZowi, który na początku tego roku złożył dwa pozwy przeciwko niemieckiemu producentowi. Domagał się w nich łącznie 545 mln USD odszkodowań za poniesione straty. GAZ twierdzi bowiem, że ruchy Volkswagena związane z wyjściem z rynku rosyjskiego, zagroziły jego interesom. 

20 marca Evertiq pisał, że rosyjski sąd zamroził aktywa Volkswagena w Rosji, przychylając się do złożonego przeciwko niemu pozwu. Jednak, jak podaje agencja Reutera, decyzja ta została uchylona.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1