reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sivers Semiconductor
Przemysł elektroniczny |

WiSig Networks, Sivers Semiconductors i Intel demonstrują nową technologię

Przedstawiciele narodów uczestniczący w szczycie G20, poświęconym gospodarce cyfrowej w Hyderabad w Indiach, wyrazili duże zainteresowanie technologią 5G millimeter-wave backhaul, która łączy rozwiązania układów scalonych i modułów antenowych wykorzystujących fale milimetrowe firmy Sivers z modemem i oprogramowaniem WiSig Networks zaimplementowanym na FPGA Intel Agilex – pisze Sivers w komunikacie prasowym.

Nowy partner Thorium Space, polskiej spółki firmy z sektora zaawansowanych systemów komunikacji satelitarnej, podczas drugiego spotkania Grupy Roboczej G20 ds. Gospodarki Cyfrowej (DEWG) w Hyderabad zademonstrował samodzielny produkt WiSig-Sivers-Intel 5G millimeter-wave integrated backhaul. Nowa technologia została pozytywnie przyjęta, szczególnie przez obecne państwa afrykańskie i azjatyckie. 

Sivers zaznaczył w komunikacie prasowym, że niektóre państwa już teraz chcą rozpocząć projekty pilotażowe w celu zademonstrowania technologii jako alternatywy dla bardziej kosztownych wdrożeń sieci światłowodowych.

Technologia ta ma być najpierw testowana w Indiach. Delegaci stwierdzili, że jakakolwiek współpraca z innymi narodami będzie ustalana na poziomie rządowym.

"Jestem podekscytowany pozytywnym zainteresowaniem, jakie wykazała większość delegatów grupy roboczej G20 ds. gospodarki cyfrowej (DEWG). Podkreśla ono znaczenie zapewnienia usług szerokopasmowych na obszarach wiejskich jako środka umożliwiającego miliardom ludzi na całym świecie dostęp do informacji, edukacji, opieki telezdrowotnej, rozrywki, usług cyfrowych, możliwości zatrudnienia i przedsiębiorczości a także podniesienia poziomu ich życia" – mówi w komunikacie prasowym dr Kiran Kuchi, założyciel WiSig Networks. "Podkreśla to, że zapewnienie usług szerokopasmowych na obszarach wiejskich nie powinno być wyłącznie kwestią opłacalności biznesowej, ale raczej środkiem wzmacniania potencjału ludzi i zapobiegania migracji ze wsi do miast. Podkreśla to również korzyści płynące z technologii 5G millimeter wave backhaul, która moim zdaniem może pomóc obniżyć koszty wdrażania i utrzymywania światłowodów na obszarach wiejskich i trudno dostępnych, jednocześnie zapewniając wysokiej jakości usługi szerokopasmowe."

Mike Fitton, wiceprezes Network Business Division w Intelu, podkreślił z kolei, że Intel jest w stanie zapewnić niezbędną moc obliczeniową i elastyczność za sprawą swojego Agilex FPGA. Umożliwia to zastosowanie modemu i oprogramowania firmy WiSig, a także wsparcie wdrażania opłacalnych i wysokowydajnych rozwiązań szerokopasmowych.

"W zeszłym roku, kiedy rozpoczęliśmy współpracę z Intelem i WiSig, byliśmy bardzo podekscytowani, widząc nowy, duży potencjał dla naszych rozwiązań w Indiach. To silne zainteresowanie na innych, nowych rynkach wschodzących w Azji i Afryce jest doskonałym potwierdzeniem, że nasza wspólna technologia jest naprawdę globalna" – mówi Anders Storm, Group CEO, Sivers Semiconductors.

Założone w 1951 roku w Szwecji Sivers Semiconductors przypieczętowało w marcu współpracę z polskim Thorium Space, o czym Evertiq pisał tutaj: Thorium Space z przełomowym kontraktem. Nawiązana współpraca ma na celu opracowanie czterech innowacyjnych układów scalonych MMIC. Więcej na ten temat opowiedział w wywiadzie udzielonym specjalnie dla Evertiqa Paweł Rymaszewski, założyciel i właściciel Thorium Space.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama