reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NCAB Group
PCB |

NCAB przejmuje amerykańską firmę za 23,5 mln USD

NCAB Group przejęło spółkę Phase 3 Technologies z siedzibą w San Jose w Kalifornii, zlokalizowaną w regionie Doliny Krzemowej.

Phase 3 Technologies to firma zajmująca się handlem obwodami drukowanymi, prowadząca działalność głównie w Kalifornii. Firma koncentruje się na usługach typu "quick turn" - mniejszych partiach płyt PCB z krótkim czasem dostawy, co dobrze uzupełnia portfolio NCAB w USA. Phase 3 Technologies w dużej mierze pozyskuje PCB z fabryk w Korei Południowej i USA.

Większość transakcji dotyczy klientów z Kalifornii, którzy stanowią nowość dla NCAB. Sprzedaż w 2022 roku wyniosła 24 mln USD przy marży EBITA na poziomie około 15%. Sprzedawcy, Saul Kennedy i Paul Sargis, zarówno pozostaną w firmie, jak i w NCAB w przyszłości.

"Phase 3 Technologies będzie kontynuować nasz wzrost w USA. Phase 3 będzie również dalej rozszerzać naszą sieć fabryk w Korei Południowej, podobnie jak nasze niedawno ogłoszone przejęcie db electronic w Niemczech. Docenią to nasi klienci" – mówi w komunikacie prasowym Peter Kruk, prezes NCAB Group.

Cena zakupu wyniosła 23,5 mln USD, z potencjalnym earn-outem opartym na zwiększonym zysku brutto w 2023 roku. Firma, wraz z jej 17 pracownikami, zostanie od dziś skonsolidowana z NCAB Group.

"Phase 3 Technologies dobrze uzupełnia nasze działania w Ameryce Północnej i zapewni możliwości cross-sellingu. Uzyskanie punktu zaczepienia w Dolinie Krzemowej i możliwość zapewnienia naszym klientom szybkich dostaw małych ilości jest szczególnie cenne, jeśli chodzi o rozwój produktów i prototypów" – mówi Robert Balson, President North America Segment.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama