reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NCAB Group
Biznes |

NCAB Group przejmuje db electronic w Niemczech

NCAB Group poinformowała w komunikacie prasowym, że 2 maja przejęła niemiecką firmę db electronic z siedzibą w Waldshut-Tiengen w południowych Niemczech, db electronic AG ze Szwajcarii oraz db electronic SAS z Francji.

db electronic koncentruje się przede wszystkim na tzw. szybkich realizacjach, mniejszych seriach z krótkim czasem dostawy. NCAB dostrzega w tym dobre uzupełnienie swojego portfolio w Europie. Równie pozytywnie oceniono główne zakupy PCB, które dokonuje przejęta firma w fabrykach w Korei Południowej.

"db electronic dobrze uzupełnia naszą europejską działalność i zapewni możliwości cross-sellingu. Możliwość zapewnienia naszym klientom szybkich dostaw małych serii jest szczególnie cenna w przypadku rozwoju produktów i prototypów. db electronic będzie zatem w stanie zapewnić klientom NCAB nowe możliwości. Uzyskanie dostępu do nowych partnerów fabrycznych w Korei Południowej jest również bardzo korzystne dla nas i naszych klientów." - mówił w komunikacie prasowym Benjamin Klingenberg, wiceprezes segmentu NCAB w Europie.

Większość, czyli około 85%, sprzedaży db electronic, jest realizowana w Niemczech – napisano w komunikacie prasowym. Szwajcaria i Francja stanowią odpowiednio około 15% i 5% sprzedaży. Firma zatrudnia około 20 pracowników. Sprzedaż w 2022 roku wyniosła 11 mln EUR przy marży EBITA wynoszącej około 15%.

"Bardzo się cieszę, że podczas reorganizacji strategii db electronic natrafiłem na tę idealną wręcz symbiozę z NCAB. Oboje kierujemy się wysokimi wartościami i oferujemy skuteczną i kompleksową obsługę klienta. Pracownikom stawiamy wyzwania i zachęcamy do działania.” – powiedział Daniel Böck, prezes zarządu grupy db electronic.

Szacuje się, że przejęcie przyniesie zysk Grupie NCAB w 2023 roku. Oczekiwane są efekty synergii w obszarach dostawców, terminów płatności i logistyki.

"Cieszy fakt, że kontynuujemy naszą dynamiczną podróż w kierunku wzrostu w Niemczech, największym europejskim rynku PCB. Dzięki ofercie dla klientów db electronic' spodziewamy się również zwiększonych możliwości wzrostu organicznego w segmentach europejskim i skandynawskim." – mówi w komunikacie prasowym Anders Forsén, CFO firmy NCAB.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama