reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SunRoof
Biznes |

SunRoof sprzedał już 1000 dachów solarnych

Polsko-szwedzki start-up poinformował, że przekroczył liczbę 1000 sprzedanych dachów solarnych. Klienci, którzy zdecydowali się na dachy zbudowane z monokrystalicznych modułów fotowoltaicznych pochodzili głównie z Polski, Szwecji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

Wiadomość o osiągnięciu sprzedaży 1000 dachów solarnych świadczy o umacniającej się pozycji firmy SunRoof w branży BIPV, czyli instalacji fotowoltaicznych zintegrowanych z budynkiem.

Na rozwiązania oferowane przez SunRoof zdecydowali się nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, ale również m.in. firmy, wspólnoty mieszkaniowe, kamienice, biblioteka, a nawet kościół. Jak pisze start-up na swojej stronie internetowej, nowoczesna technologia solarna znajduje szerokie zastosowanie zarówno w nowo powstających, jaki i modernizowanych budynkach. 

W ciągu ostatnich 2 lat SunRoof dynamicznie się rozwija. Firmie pomagały w tym również środki pozyskane od wiodących europejskich funduszy, o wynikach rozszerzonej rundy finansowania z września 2022 roku pisał Evertiq: 63 mln zł dla polsko-szwedzkiego startupu. Warto podkreślić, że w SunRoof do tej pory zainwestowały specjalizujące się w technologiach klimatycznych World Fund, Nordic Alpha Partners, Legal & General Capital oraz Klima Energy Transition Fund oraz jak m.in. Inovo VC, SMOK Ventures, Alfabeat i Level2 Ventures.

„Konieczność przeciwdziałania zmianom klimatycznym i potrzeba niezależności energetycznej sprawiają, że energia słoneczna zyskuje na popularności. Cieszy nas, że SunRoof staje się rozwiązaniem pierwszego wyboru dla branży budowlanej, dekarskiej, architektonicznej i właścicieli domów w Europie” – mówił w komunikacie prasowym Lech Kaniuk, co-founder i CEO SunRoof.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama