reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SunRoof
Biznes |

63 mln zł dla polsko-szwedzkiego startupu

SunRoof pozyskał 63 mln zł, czyli ok. 13,5 mln euro, w ramach rozszerzonej rundy finansowania z września 2022 roku, podała firma w komunikacie. Środki zostaną przeznaczone na dalszą ekspansję w Europie i Stanach Zjednoczonych, a także na umocnienie zdobytej już pozycji.

SunRoof podał, że zainwestowały w niego europejskie fundusze, specjalizujące się w technologiach klimatycznych jak World Fund, Nordic Alpha Partners i L&G Capital. 

„Panele słoneczne są jednymi z najskuteczniejszych sposobów, aby stać się pionierami regeneracyjnej przyszłości i walczyć z kryzysem klimatycznym. Jednak wciąż zachowawczość ze strony potencjalnych klientów, wyzwania związane z łańcuchem dostaw czy możliwości instalacyjne spowalniają rozwój branży. SunRoof jest odpowiedzią na problemy związane z kryzysem klimatycznym i rozwiązaniem na zapobieganie emisji megaton CO2 do atmosfery.” - mówi Tim Schumacher, General Partner w World Fund.

Od 2020 roku SunRoof notował ciągły wzrost, powiększając się trzynastokrotnie – obecnie firma zatrudnia ponad 150 osób w całej Europie. Firma obsługuje klientów w Polsce, Szwecji i Niemczech, a także prowadzi program pilotażowy w USA. Pozyskanie nowego finansowania nastąpiło po roku znaczącego wzrostu, wynoszącego 300% rok do roku.

„Dzięki wydajnym dachom solarnym i cyfrowemu podejściu do biznesu, SunRoof jest gotowy, aby z regionalnego lidera stać się liderem europejskim w dynamicznie rozwijającej się przestrzeni BIPV.” - mówi Rasmus Lund, Investment Partner w Nordic Alpha Partners.

Nowo pozyskane wsparcie posłuży do umocnienia marki SunRoof na obecnych rynkach, a także przyczyni się do ekspansji firmy. Od początku swojej działalności, startup zebrał łącznie 35 mln euro, czytamy w komunikacie. A inwestorami były m.in. Inovo VC, SMOK Ventures, Alfabeat i Level2 Ventures.

„Legal & General Capital inwestuje w transformację energetyczną, aby wspierać rozwój innowacyjnych firm, dostarczających rozwiązania zmniejszające emisję dwutlenku węgla w całej gospodarce. W ciągu ostatnich sześciu lat nasze inwestycje koncentrowały się na dekarbonizacji energii, transporcie i budownictwie. Cieszymy się, że możemy zainwestować w SunRoof, startup wprowadzający innowacje w zakresie projektowania i budowy dachów solarnych w Europie, tym samym wspierając właścicieli domów i firmy w przejściu z paliw kopalnych na odnawialne źródła energii. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie współpracy z naszym nowym partnerem.” - mówi John Bromley, Managing Director - Clean Energy Strategy, Legal & General Capital.

Technologia i strategia SunRoof wpisują się w obecny na świecie dążenie do niezależności i bezpieczeństwa energetycznego. W tym kierunku zmierza również Unia Europejska, która rozważa wprowadzenie obowiązkowych instalacji fotowoltaicznych we wszystkich nowych budynkach, które powstaną po 2029 roku.

„Dzisiaj Europa musi stawić czoła dwóm poważnym kryzysom: klimatycznemu i energetycznemu. SunRoof umożliwia właścicielom domów, firmom i instytucjom łatwy dostęp do energii odnawialnej, czerpanie z niej korzyści i uniezależnienie się od paliw kopalnych. Bardzo się cieszę, że mam na pokładzie genialne konsorcjum inwestorów, którzy wspólnie stanowią najlepszą możliwą kombinację funduszy dla SunRoof na tym etapie wzrostu. Głęboko wierzę, że dzięki temu wsparciu będziemy w stanie jeszcze bardziej przyspieszyć nasz rozwój i lepiej przygotować się do szybkiej międzynarodowej ekspansji.” - mówi Lech Kaniuk, Co-Founder i CEO SunRoof.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama