reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Zeiss
Biznes |

Zeiss rusza z nową inwestycją w Niemczech

Założona w 1846 roku firma Zeiss rozpoczęła właśnie prace nad nową inwestycją. W Wetzlar, Zeiss Semiconductor Manufacturing Technology (SMT) będzie miał wkrótce dodatkowe 12 000 metrów kwadratowych do dyspozycji na rozwój i produkcję optyki litograficznej dedykowanej globalnej produkcji mikrochipów.

Firma podaje w komunikacie prasowym, że ekspansja jest bezpośrednią odpowiedzią na światowy wzrost zapotrzebowania na mikrochipy w przemyśle półprzewodników. Megatrendy związane z cyfryzacją – Przemysł 4.0, autonomiczna jazda i 5G – oznaczają, że potrzeba coraz więcej mikrochipów.

"Obserwujemy stale rosnące zapotrzebowanie rynku na urządzenia do produkcji półprzewodników. Dzięki naszym optykom litograficznym producenci układów scalonych na całym świecie mogą wytwarzać mikroukłady z nanometrową precyzją" – mówiła w komunikacie prasowym kierownik zakładu w Wetzlar, Katrin Ariki.

Od ponad dwudziestu lat Wetzlar znajduje się jeden z zakładów produkcyjnych firmy w zakresie optyki litograficznej DUV, jednak jego moce produkcyjne osiągnęły już swoje granice. Nowy budynek zlokalizowany w strefie przemysłowej Dillfeld ma stanowić uzupełnienie istniejącego obiektu w centrum Wetzlar, który również poddawany jest renowacji.

W nowym zakładzie zatrudnionych zostanie 150 pracowników, którzy będą wytwarzali takie produkty jak systemy oświetleniowe DUV.. Budynek musi więc spełniać szczególne wymagania.

"Nanometrowa precyzja jest koniecznością dla naszych produktów, dlatego zwracamy szczególną uwagę na to by zapewnić konstrukcję budynku pozbawioną drgań dla naszej wrażliwej technologii pomiarowej" – mówiła Ariki w komunikacie prasowym. Nowa fabryka jest również nastawiona na maksymalną elastyczność. "Możemy łatwo dostosować obszary robocze dla optyki, powlekania i montażu do nowych wymagań".

Obecnie w zakładzie Zeiss SMT w Wetzlar pracuje około 380 osób. Należy zaznaczyć, że w 2017 roku było ich 170. Dzięki nowej inwestycji firma zyska przestrzeń dla kolejnych 150 pracowników. Jednak kiedy prace zostaną zakończone w 2025 roku, plan ekspansji zakłada, że Zeiss SMT w Wetzlar zapewni ponad 500 miejsc pracy.

Przypomnijmy, że na początku stycznia Evertiq pisał o przejęciu polskiej spółki przez Zeiss


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2