reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Zeiss
Biznes |

ZEISS przejmuje polską spółkę

Międzynarodowe przedsiębiorstwo technologiczne działające w dziedzinie optyki i optoelektroniki ogłosiło w czwartek przejęcie polskiej spółki LENSO w celu wzmocnienia dostępu do rynku i wiedzy branżowej w zakresie metrologii 3D i rozwiązań inspekcyjnych w Polsce.

Przejęcie jest związane z planami ekspansji Zeiss. W wyniku przejęcia Lenso stanie się częścią Zeiss Industrial Quality Solutions. 

„Naszym celem jest bycie numerem jeden w dziedzinie metrologii i kontroli jakości w Polsce oraz kształtowanie rynku." - mówi Michael Hubensack, CEO SSC Carl Zeiss Poland.

Lenso, które swoją siedzibę ma w Poznaniu, to zespół pasjonatów, metrologów z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze firm produkcyjnych, w zakresie precyzyjnej metrologii przemysłowej. Jest równie dostawcą rozwiązań metrologicznych, skanerów 3D, automatycznych systemów pomiarowych ATOS ScanBox do działów: kontroli jakości, R&D, produkcji i utrzymania ruchu, w obszarach pomiarów 3D i kontroli jakości a także wsparcia w procesach produkcyjnych i technologicznych.

„Cieszymy się, że możemy połączyć siły i wiedzę na tak ważnym polskim rynku” — mówi dr Marc Wawerla, szef ZEISS Industrial Quality Solutions.

Po sfinalizowaniu umowy Lenso stanie się częścią Zeiss Sales and Service Company w Polsce w ramach Zeiss Industrial Quality Solution. Obie strony zgodziły się nie ujawniać szczegółów finansowych transakcji, czytamy w komunikacie prasowym. 

„Cieszymy się, że będziemy częścią Zeiss, aby połączyć nasze wysiłki w dostarczaniu najlepszych rozwiązań dla naszych klientów.” — mówi Marek Radke, dyrektor generalny LENSO – „Bycie częścią rodziny Zeiss otworzy nowe możliwości dla naszych zespołów i klientów.”

Przedsiębiorstwo Zeiss ma bardzo długą historię – zostało założone w 1846 roku w niemieckiej miejscowości Jena przez Carla Zeissa. Obecnie jego siedzibą jest Oberkochen. W poprzednim roku, Grupa Zeiss wygenerowała roczne przychody w wysokości 8,8 mld euro w czterech segmentach: technologia produkcji półprzewodników, jakość i badania przemysłowe, technologia medyczna i rynki konsumenckie (stan na 30 września 2022 r.). 

Obecnie firma zatrudnia 38 000 pracowników w niemal 50 krajach na całym świecie. Posiada 30 zakładów produkcyjnych, 60 firm handlowych i usługowych oraz 27 ośrodków badawczo-rozwojowych. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama