reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Elocity
Przemysł elektroniczny |

Nowe partnerstwo na polskim rynku elektromobilności

VivaDrive, europejski dostawca rozwiązań do elektryfikacji flot i Elocity, spółka technologiczna, oferująca kompleksowy system zarządzania stacjami ładowania, nawiązały współpracę, aby lepiej odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie na usługi elektryfikacji floty – czytamy w komunikacie prasowym.

Należy podkreślić, że VivaDrive współpracuje z PZU, ułatwiając wprowadzanie aut elektrycznych do polskich firm. Jak napisano w komunikacie, w ramach systemu do zarządzania flotami PZU iFlota, PZU wraz z VivaDrive oferują klientom korporacyjnym rozwiązanie prowadzące krok po kroku przez proces wprowadzania pojazdów elektrycznych i zarządzania nimi. 

Natomiast Elocity dostarcza firmom kompleksowe rozwiązania technologiczne do zarządzania publicznymi i prywatnymi stacjami ładowania samochodów elektrycznych. Jak podkreślono, spółka ze 100-procentowym polskim kapitałem, oferuje fleet menedżerom wsparcie w procesie migracji na flotę EV: od zapewnienia firmie i pracownikom dostępu do infrastruktury ładowania po kontrolę kosztów i proste rozliczenia w zakresie ładowania służbowych pojazdów EV na przydomowych stacjach. Przypomnijmy, że Evertiq pisał ostatnio o wejściu Elocity na rynek mołdawski: Polska spółka wesprze elektromobilność w Mołdawii.

„Doradzamy firmom w zakresie doboru infrastruktury ładowania, wspieramy w procesie niezbędnych audytów, zapewniamy dostawę i montaż stacji, pełną obsługę pomontażową. Nasz system do zarządzania stacjami umożliwia efektywne zarządzanie flotą, bieżący monitoring ładowań i generowanie raportów za poszczególne okresy, czy korzystanie z rozwiązań anty-fraud. Firma może udostępniać także stacje ładowania gościom, klientom, czy najemcom, samodzielnie zarządzając cennikami. Użytkownicy systemu mają również dostęp do pozostałych stacji widocznych w aplikacji Elocity. Dziś korzysta z niej tysiące kierowców, ładujących się na setkach stacji w Polsce i za granicą.” – tłumaczy w komunikacie prasowym Michał Baranowski, CEO Elocity.

Jeśli chodzi o VivaDrive, to tu należy podkreślić, że oferowane przez startup rozwiązania mają na celu wspieranie rozwoju planów elektryfikacji flot, ocenę przydatności miejsc ładowania, oszacowanie kosztów instalacji infrastruktury, a także zmniejszenie emisji związanych z transportem. 

„Wraz z szybkim przekształceniem branży flotowej w "zrównoważoną" branżę, VivaDrive dostarcza profesjonalistom zajmującym się flotą narzędzi do transformacji swoich firm w efektywne i ekologiczne organizacje. Nasz proces rekomendacji EV dla floty kończy się raportem audytu wskazującym, które pojazdy można zastąpić przez EV, którzy kierowcy nadają się do jazdy EV, i jakie są luki w infrastrukturze ładowania EV dla danej floty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z Elocity w ramach ich misji, czyli ułatwienia zarządzania flotami pojazdów elektrycznych oraz rozliczania ładowań w domach pracowników.” – mówi w komunikacie prasowym Mateusz Maj, CEO VivaDrive. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama