reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Elocity
Przemysł elektroniczny |

Polska spółka wesprze elektromobilność w Mołdawii

Elocity zostało laureatem programu Polish Challenge Fund 2022, poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Zwycięski projekt wesprze swoim doświadczeniem Green City Lab, czyli mołdawskie stowarzyszenie, które działa na rzecz zrównoważonego rozwoju miast oraz podnoszenia jakości życia ich mieszkańców.

Polish Challange Fund jest organizowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), by szerzyć polski know-how, technologie i innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają na wyzwania rozwojowe państw członkowskich ONZ. Elocity w ramach swojego projektu dostarczy Green City Lab stacje ładowania wraz z dedykowanym oprogramowaniem, a ponadto będzie służyć wsparciem merytorycznym i przeszkoli pracowników stowarzyszenia, pisze spółka w komunikacie prasowym.

„W ramach naszej współpracy jeszcze w tym roku w Mołdawii pojawią się 3 stacje w modelu white label.” – mówił w komunikacie prasowym Michał Baranowski, CEO Elocity – „Podobnie jak większość naszych projektów również ten realizujemy kompleksowo. Obejmuje on: analizę, rekomendacje lokalizacji stacji, audyt, czy dobór optymalnego modelu ładowarek. Przeszkolimy również osoby wskazane przez naszego partnera do obsługi całości. Cieszę się, że możemy w ten sposób wspierać rozwój mołdawskiej elektromobilności, przyczyniając się do popularyzacji transportu zeroemisyjnego w całej Europie.” 

Projekt Elocity zakłada, że pierwsze zainstalowane stacje ładowania zapoczątkują rozwój mołdawskiej sieci. Co istotne, wpisuje się on również w przyjęte przez ONZ Cele Zrównoważonego Rozwoju 2030 (SDGs), a w szczególności w obszar wsparcia promocji zrównoważonego rozwoju w przystępnej cenie, czysty transport, wsparcie wzrostu gospodarczego oraz działania przeciwdziałające zmianom klimatu i ich skutkom.

„Współpraca z Elocity to ogromne przyspieszenie rozwoju naszego stowarzyszenia.” – podkreślał w komunikacie prasowym Victor Parlicov, executive director Green City Lab – „Dzięki udziałowi w programie Polish Challenge Fund znacznie szybciej pozyskamy tak potrzebną wiedzę i możliwości. Od kilku lat staramy się o popularyzację idei transportu zeroemisyjnego w Mołdawii, a dzięki wsparciu Elocity nasze działania dadzą widoczne efekty w znacznie krótszym czasie.”


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2