reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Copernic GO
Przemysł elektroniczny |

Copernic GO uruchamia pierwsze stacje ładowania

Copernic GO uruchomił już pierwsze stacje ładowania w Krakowie, które generują zyski dla całej społeczności zaangażowanej w projekt.

Ładowarki Copernic GO nie są zwyczajnymi stacjami, które przynoszą zyski dużym koncernom. Są to ładowarki budowane oddolnie przez społeczność tokenariuszy krakowskiego startupu. 

Wraz z postępująca elektryfikacją, zwiększa się zapotrzebowanie na miejsca do ładowania  pojazdów elektrycznych. Tam, gdzie społeczność działa dość prężnie, każdy chciałby mieć swój udział w ich budowie. Na przeciw takim postawom wychodzi Copernic GO, gdyż wszyscy zaangażowani w projekt każdego miesiąca dzielą między siebie zyski generowane przez każdą z postawionych stacji.

„Ładowarki Copernic GO będą zasilane czystą, zieloną energią. Od początku działalności firmy wszystkie nasze działania skoncentrowane są na ochronie środowiska naturalnego, specjalizujemy się w budowie farm słonecznych - nie wyobrażam sobie wejść w biznes, który byłby szkodliwy dla planety.” – mówił Rahim Blak, prezes spółki i główny inicjator projektu.

Uruchomienie pierwszych stacji jest kamieniem milowym w historii firmy. Z tego też względu Copernic GO zaplanował na 23 marca oficjalne świętowanie startu biznesu, który - jak napisano w mailu do redakcji Evertiqa -  zmieni rynek motoryzacyjny, ale zmieni też podejście do finansowania ważnych społecznych inicjatyw.

„To dla nas szczególny sukces, gdyż pierwsze stacje udało się uruchomić jeszcze przed zakończeniem zbiórki, która trwa do końca marca 2023.” – czytamy dalej w mailu.

Więcej na temat Copernic GO można przeczytać w wywiadzie Evertiqa z Rahimem Blakiem: Prezes Copernic GO mówi o minionym roku. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2