reklama
reklama
reklama
reklama
© Copernic GO
Biznes |

Prezes Copernic GO mówi o minionym roku

Copernic GO jest firmą z Krakowa, która w zeszłym roku zapowiedziała budowę innowacyjnej sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz budowę przynajmniej 10 tysięcy takich ogólnodostępnych punktów do 2030 roku. Postanowiliśmy więc zapytać Rahima Blaka, Prezesa Copernic GO, jaki był 2022 rok i jak zapowiada się 2023.

Ewelina Bednarz, Evertiq: Jaki był 2022 rok dla Copernic GO?

Rahim Blak, Prezes Copernic GO: Przede wszystkim był to czas poszukiwania lokalizacji pod stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Przeprowadziliśmy rozmowy z gminami, miastami, instytucjami publicznymi, gminami uzdrowiskowymi, galeriami handlowymi. Był to czas tworzenia biznesplanów, prototypów stacji ładowania. Czas przygotowywania się do przedsięwzięcia infrastrukturalnego, jakim będzie budowa setki stacji w 2023-2024 roku.

Rahim Blak, Prezes © Copernic GO

EB: Jeśli spojrzymy wstecz, jakie były dla Państwa największe wyzwania w minionym roku?

RB: Największym wyzwaniem było edukowanie rynku, tworzenie dobrych praktyk dla tego rynku, przekonywanie właścicieli miejsc do tego, że lokalizacje dzierżawi się na kilkanaście lat, a nie na dwa lata gdyż ten rynek jest bardzo przyszłościowy. Wszystkie standardy, które przez ostatnie lata udało się wypracować na rynku odnawialnych źródeł energii w dzierżawie gruntów- na rynku elektromobilności dopiero się klarują a rynek tych mikronieruchomości dopiero dojrzewa do zarabiania na punktach ładowania pojazdów elektrycznych. Edukowanie rynku było z naszej perspektywy największym  wyzwaniem.

EB: Jakie wydarzenie minionego roku napawa Państwa największą dumą?

RB: Dla nas największa dumą było niewątpliwie sprototypowanie całego procesu od początku do końca. Pierwsze stacje ładowania pojazdów elektrycznych, działanie aplikacji mobilnej, wzrost liczby samochodów elektrycznych w Polsce, większa świadomośc elektryfikacji w społeczeństwie.

EB: Jakie są oczekiwania Copernic GO względem przyszłości i 2023 roku?

RB: Zaoferowanie unikatowych rozwiązań w postaci połączenia farm fotowoltaicznych, które wytwarzają zieloną energię ze stacjami ładowania, aby można było zaoferować również zieloną energię wraz z gwarancjami pochodzenia dla odbiorców flotowych. Chcielibyśmy też, żeby w przyszłości każdy użytkownik mógł posiadać tylko jedną aplikację mobilną, która zagwarantuje mu dostęp do lokalizacji wszystkich stacji.

Na temat Copernic GO Evertiq pisał w grudniu: Polska firma chce postawić 10 000 stacji ładowania dla elektryków.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2