reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LTIMindtree
Biznes |

Indyjski gigant z kolejną inwestycją w Małopolsce

W poniedziałek, tj. 6 marca, firma LTIMindtree otworzyła biuro w krakowskim Ocean Office Park. Zatrudnionych ma zostać tam 500 pracowników. Inwestycja wpisuje się w strategię rozszerzania obecności firmy w tej części Europy.

W maju zeszłego roku Evertiq pisał, że LTTS otwiera inżynieryjne centrum badawczo-rozwojowe (ER&D) w Krakowie, gdzie specjaliści będą pracowali nad rozwojem hardware i software m.in. na potrzeby aut elektrycznych. 

Teraz dowiedzieliśmy się, że inżynieryjno-technologiczny koncern Larsen & Toubro kontynuuje swoje inwestycje w stolicy Małopolski – zależna mu spółka LTIMindtree otworzyła biuro w krakowskim Ocean Office Park. 
Jest więc to druga w ciągu ostatnich 12 miesięcy inwestycja indyjskiego koncernu w Krakowie.

W nowym oddziale LTIMindtree o powierzchni 4,5 tys. m2 zatrudnienie ma znaleźć 500 pracowników, którzy będą wspierali możliwości firmy w regionie i zapewniali usługi LTIMindtree klientom z branży turystycznej, transportowej i hotelarskiej. Nowe biuro będzie uzupełniało istniejące centrum LTIMindtree w Warszawie.

"Z przyjemnością ogłaszamy otwarcie naszego nowego centrum w Polsce. Dzięki temu zaawansowanemu obiektowi będziemy mogli lepiej zrozumieć potrzeby naszych klientów i przybliżyć nasze usługi – zarówno globalnie jak i w Europie, a także dostarczać im rozwiązania nowej generacji. Jest to posunięcie zgodne z naszą strategią rozszerzania globalnego zasięgu i wzmacniania obecności na kluczowych rynkach. Nasz model biznesowy oparty na centrach usług okazał się skuteczny, a nowa inwestycja jeszcze bardziej wzmocni nasze możliwości, dzięki czemu będziemy działać w sposób bardziej elastyczny i lepiej reagować na potrzeby naszych klientów." – mówił w komunikacie prasowym Nachiket Deshpande, Dyrektor Operacyjny i Członek Zarządu LTIMindtree.

LTIMindtree obsługuje w Europie ponad 75 klientów. Obecnie firma dysponuje dwudziestoma trzema biurami i dziewięcioma centrami dostaw w regionie, oferując innowacyjne rozwiązania technologiczne i usługi.

General Managerem LTIMindtree w Polsce jest Sławomir Czuż.

"Gratulujemy LTIMindtree nowej inwestycji w Krakowie. Obecność w Europie Wschodniej zapewni przedsiębiorstwom działającym w regionie jeszcze łatwiejszy dostęp do portfolio rozwiązań cyfrowych firmy. Jesteśmy pewni, że inwestycja LTIMindtree przyczyni się do wzrostu i rozwoju polskiego przemysłu technologicznego. Życzymy LTIMindtree wszystkiego najlepszego w dalszej ekspansji i budowaniu globalnego zasięgu." – mówił cytowany w komunikacie prasowym Przemysław Roth, Wiceprezes ASPIRE.

Nowe biuro wyróżnia się tym, iż ma m.in. przestrzeń kolaboracyjną, która przypomina starożytne greckie forum, a wnętrze zostało w pełni zaprojektowana przez jego pracowników.

"Polska, a w szczególności Kraków jest renomowanym hubem technologicznym na skalę Europy z imponującą liczbą utalentowanych ludzi. Jest on nieodłącznym elementem globalnego biznesu technologicznego. Cieszymy się, że liderzy rynku, tacy jak LTIMindtree, dokonują dalszych inwestycji w naszym regionie i mieście, aby wspierać innowacje i umożliwić cyfrową transformację firmom z całego świata z różnych branż." – mówił Jerzy Muzyk, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

LTIMindtree to międzynarodowa firma zajmująca się doradztwem technologicznym i rozwiązaniami cyfrowymi. Umożliwia przedsiębiorstwom z różnych branż zmianę dotychczasowych modeli biznesowych, przyspieszenie innowacji i maksymalizację wzrostu poprzez wykorzystanie technologii cyfrowych.W transformacji cyfrowej LTIMindtree pomogło ponad 700 klientom.

Firma zatrudnia niemal 90 000 specjalistów w ponad 30 krajach. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1