reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

W Krakowie powstało centrum B+R indyjskiej firmy

LTTS otwiera inżynieryjne centrum badawczo-rozwojowe (ER&D) w Polsce, w którym będzie rozwijany hardware i software m.in. na potrzeby aut elektrycznych.

Oficjalna inauguracja działalności polskiego ośrodka L&T Technology Services (LTTS) miała miejsce wczoraj, 25 maja. Krakowskie centrum uzupełnia sieć ośrodków inżynieryjnych LTTS w Monachium, Göteborgu i Jerozolimie

Indyjska firma planuje zatrudnić w Krakowie 300 inżynierów w ciągu trzech lat, którzy będą pracowali nad rozwojem oprogramowania i sprzętu do linii produktów. Obecnie zatrudnionych jest już 40 osób.

Centrum ER&D LTTS będzie obsługiwać kilku głównych klientów z Europy i Ameryki Północnej, w tym amerykańskiego dostawcę motoryzacyjnego Tier 1, o umowie z którym firma informowała w styczniu tego roku. Pięcioletni kontrakt o wartości 45 mln USD z firmą z sektora samochodów elektrycznych dotyczy partnerstwa strategicznego w zakresie usług inżynierskich LTTS dla amerykańskiej firmy, której nazwa nie została ujawniona.

LTTS informuje, że będzie szukało możliwości współpracy z jednostkami naukowymi, wymieniając przy tym AGH, Politechnikę Krakowską oraz Coventry University, jako potencjalnych partnerów.

– Chcemy wykorzystać lokalny potencjał inżynierski do realizacji wielu globalnych programów o kluczowym znaczeniu. Będziemy współpracować z administracją i środowiskiem akademickim w regionie w celu dalszego rozwoju ekosystemu – komentuje Abhishek Sinha, dyrektor operacyjny i członek zarządu LTTS.

L&T Technology Services Limited (LTTS) jest notowaną na indyjskiej giełdzie spółką zależną Larsen & Toubro Limited, świadczącą usługi inżynierskie i badawczo-rozwojowe (ER&D).  LTTS zatrudnia ponad 20 tysięcy pracowników w 17 centrach projektowych, 28 biurach sprzedaży i 89 laboratoriach.


A jeśli przeczytałeś/aś ten artykuł, ponieważ interesuje Cię projektowanie elektroniki lub po prostu pracujesz w tej branży, to już 8 czerwca odbędzie się Evertiq Expo Kraków, czyli jednodniowe targi i konferencja połączone z warsztatami. Zapraszamy więc do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Zarejestruj się już dziś, wstęp na Evertiq Expo jest darmowy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama